Dla wszystkich dorosłych bez wyjątku - pożyczka świąteczna z Alior Banku

2011-11-22 09:30:56

Od świąt Bożego Narodzenia dzieli nas już tylko (albo jeszcze aż) pięć tygodni. Wkraczamy w czas przedświątecznych przygotowań, czego dowodem są także zmiany w segmencie produktów kredytowych. Świąteczną ofertę pożyczki gotówkowej w Alior Banku można uznać za atrakcyjną, skoro miesięczna rata wyliczona przez bankierów z tej instytucji to tylko 22 zł od każdego 1000 zł pożyczki. Ale czy tak jest w istocie?

Zacznijmy od tego, kto jest adresatem tej propozycji. O taki kredyt mogą ubiegać się wszystkie osoby pełnoletnie, osiągające swoje dochody na terytorium naszego kraju. Mogą to być zatem nawet cudzoziemcy, nieposiadający konta w Alior Banku. Aby jeszcze bardziej poszerzyć grono potencjalnych odbiorców, bankierzy z tej instytucji finansowej gotowi są akceptować różne źródła dochodu, wliczając w to zatrudnienie na podstawie umów cywilnoprawnych.

Co więcej, o taki kredyt mogą starać się także osoby niespokrewnione, łącznie maksymalnie czworo. Tak więc członkowie konkubinatów i nieformalnych związków partnerskich, czy też żyjący ze sobą w zgodzie sąsiedzi z jednego piętra są mile widzianymi przez Alior Bank, pod warunkiem, iż mają razem zdolność kredytową. Ponadto także, za skuteczne polecenie tego produktu rodzinie lub znajomym bank przyznaje atrakcyjne premie. Kluczowe informacje o tej pożyczce zebraliśmy w formie tabelki.

Podstawowe parametry Pożyczki Świątecznej w Alior Banku
Okres kredytowania
do 120 miesięcy
Oprocentowanie kredytu
Wysokość oprocentowania zależy od historii kredytowej kredytobiorcy oraz wysokości pożyczki.
Rzeczywiste oprocentowanie kredytu*
23,44%
Minimalna kwota kredytu
b. d.
Maksymalna kwota kredytu
do 150 000 PLN bez poręczycieli i zabezpieczeń
Ubezpieczenie kredytu
nie jest obowiązkowe, ale ci którzy zakupią je mogą skorzystać z preferencyjnych stawek oprocentowania oraz prowizji 0%.
Cecha szczególna
Klient może zawiesić spłatę rat bez żadnych opłat nawet na 3 miesiące. Wakacje pożyczkowe obejmują całą ratę kapitałowo-odsetkową. Warunkiem ich udzielenia jest terminowe spłacanie wcześniejszych rat oraz zaciągnięcie pożyczki w oddziale Alior Banku.
*RRSO dla pożyczki w wysokości 1 000 zł spłacanych w 96 równych ratach miesięcznych z uwzględnieniem kosztów obowiązkowego ubezpieczenia na życie.
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl, Alior Bank

Wypłata środków w ramach tej pożyczki może nastąpić w ciągu 1 dnia w formie przelewu na wskazany przez klienta rachunek bankowy lub pod postacią gotówki wypłaconej w oddziale Alior Banku. Ponadto, bank deklaruje, że „dla większej wygody klientów i okres spłaty jest dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb” – co z jednej strony może oznaczać, że nie będzie chętnym rzucał przysłowiowych „kłód po nogi”.

 

Z drugiej strony natomiast, osoby gorzej zarabiające, które nie będą chciały wykupywać polisy na życie, muszą się z liczyć z niekoniecznie niskimi kosztami tej pożyczki. Nie jest co prawda najtańszy z dostępnie obecnie kredytów gotówkowych, ale dla niektórych grup społecznych może to być ciekawa propozycja. Chociaż pod choinkę więcej osób zapewne wolałoby dostać prezent, a nie zaciągać pożyczkę.


Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl