DB i Kredyt Bank: zmiany w hipotekach

2009-04-02 00:00:00

Od 1 kwietnia 2009 roku w Deutsche Banku PBC obowiązują wyższe, a w Kredyt Banku niższe marże nowo udzielanych kredytów hipotecznych. DB PBC podniósł też spread.

Kredyt Bank obniżył marżę kredytów udzielanych na cele mieszkaniowe. Od 1 kwietnia wynosi ona 2,9 pkt. proc., wcześniej 3,2 pkt. proc., bez względu na kwotę kredytu i poziom LTV. Nie zmieniły się natomiast marże pożyczki hipotecznej i kredytu konsolidacyjno-hipotecznego. W pierwszym przypadku marża dla stałych klientów wynosi (w zależności od okresu kredytowani) od 3,5 do 4 pkt. proc., a w ofercie standardowej od 4,5 do 5 pkt. proc. W przypadku konsolidacji marża wynosi od 3,4 do 4,05 pkt. proc. (w zależności od udziału kredytu hipotecznego w konsolidacji) dla stałych klientów i od 3,5 do 4,45 pkt. proc. w ofercie podstawowej.

Z kolei Deutsche Bank PBC podniósł marże. Ich wysokość zależy od kwoty kredytu w stosunku do wartości zabezpieczenia (LTV). Marża kredytów złotowych wynosi od 1,8 pkt. proc. (LTV do 30 proc.) do 2,4 pkt. proc. (LTV 91-100 proc.). Marże kredytów we frankach szwajcarskich wynoszą od 3 do 4 pkt. proc., a w euro od 2,2 do 2,8 pkt. proc. Podane stawki są wyjściowe. Spełniając określone warunki, np. posiadając konto osobiste, marża może zostać obniżona. Marże kredytów złotowych w Deutsche Banku PBC wzrosły o 0,2 pkt. proc., w euro średnio o 0,4 pkt. proc., a we frankach szwajcarskich 0,6 pkt. proc.

Deutsche Bank zdecydował jednocześnie o podniesieniu spreadu walutowego. Aktualnie jest on jednym z najwyższych na rynku. Dla franka szwajcarskiego 1 kwietnia 2009 roku spread wynosił 9,07 proc., co oznacza wzrost o 3,3 pkt. proc.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam