Czy zaciągać kredyt z ubezpieczeniem

2009-07-28 00:00:00

Ubezpieczenie oferowane wraz z kredytem gotówkowym to dla klienta dodatkowy koszt. Czy warto je wykupić?

Zaciągając kredyt gotówkowy, w wielu bankach zmuszeni będziemy zgodzić się na dodatkowe zabezpieczenie kredytu w formie ubezpieczenia. Gwarantować nam ono będzie spłatę kredytu w razie utraty pracy, nieszczęśliwego wypadku, czasowej lub trwałej niezdolności do pracy czy śmierci.

Jeżeli mamy możliwość wyboru pomiędzy kredytem z ubezpieczeniem i bez tej opcji, warto sprawdzić, co można na tym zyskać. Niektóre banki nagradzają kredytobiorców niższym oprocentowaniem czy obniżoną prowizją, jeżeli ci wykupią polisę. Koszt kredytu z ubezpieczeniem i bez można sprawdzić porównując na przykład rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu w obydwu wariantach.

Nie należy jednak automatycznie rezygnować z droższej opcji z ubezpieczeniem. Warto jednak sprawdzić za co tak naprawdę płacimy i czy oferowana ochrona ubezpieczeniowa jest nam potrzebna. Może się przecież zdarzyć, że mamy już wykupioną polisę na życie, po co więc kolejna. W przypadku ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy, warto sprawdzić, ile rat kredytowych i o jakiej maksymalnej wartości spłaci za nas firma ubezpieczeniowa, a także jakie warunki musimy spełnić, żeby otrzymać odszkodowanie. Jednym z nich jest na przykład konieczność zarejestrowania się w urzędzie pracy.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam