Czy banki będą reklamować kredyty na święta?

2009-11-17 15:02:00

Do Gwiazdki został już tylko miesiąc, a promocji kredytów na Święta ani widu ani słychu. Czy w tym roku banki nie chcą finansować choinkowych prezentów? Przecież nie ma lepszego okresu dla poprawienia sprzedaży niż grudzień. O co chodzi? - zastanawia się Comperia.pl.

Koniec światowego kryzysu gospodarczego został już właściwie  odtrąbiony. Optymizm wlewa się w serca inwestorów, co potwierdzają szczyty giełdowych indeksów w Warszawie. Wydawać by się mogło, że bankowcy nie zostaną w tyle i odkręcą kurek z kredytami. A tutaj przedświąteczna cisza. Dlaczego?
 
Przyczajony tygrys, ukryty smok
 
Strategia bankowych tuzów pozostaje jak zawsze tajemnicą. Wprawdzie po wystąpieniach zarządów banków prezentujących wyniki finansowe za ostatni kwartał można wnioskować, że przed nami już tylko lepiej, jednak szczegółów zmian w produktowej ofercie bankierzy nie zdradzają. Bank to przecież nie stoisko na osiedlowym straganie. Zmiany przechodzą wolno, muszą być poprzedzone wnikliwą analizą, a wdrożenie też zajmuje swoje. Czekamy…
 
Na razie tylko Deutsche Bank wprowadził specjalną ofertę w kartach kredytowych na Święta
 
Szampany strzeliły w hipotekach
 
Ostatnie miesiące przyniosły poprawę na rynku hipotek. W tym przypadku kilka banków wprowadziło promocyjne warunki cenowe. Spadły średnie marże kredytów w złotych. Pośrednicy też mają się nieźle, o czym poinformował Związek Firm Doradztwa Finansowego - świetne wyniki w III kwartale i optymistyczna prognoza na przyszłość. Może dobre doświadczenia w tym segmencie skłonią bankowców do przeprowadzenia ofensywy w kredytach gotówkowych?
 
A świątecznych nie widać

Odwiedziliśmy strony internetowe kilkunastu banków. Promują lokaty, rachunki bankowe, hipoteki. Świątecznych pożyczek nie widać. Być może jest jeszcze za wcześnie, bo to przecież listopad. Być może promocji nie będzie, bo sprzedaż bardziej ryzykownych pożyczek jest planowana dopiero na przyszły rok? Wysłaliśmy zapytania do banków, czy klienci mogą czekać na poprawę oferty. Otrzymane odpowiedzi opublikujemy już wkrótce.

Chcesz podyskutować o kredytach gotówkowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kredytach!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam