Comperia już wie jakie konto jest najlepsze dla Polaków

2016-07-28 14:35:00

Darmowe i oprocentowane - tak w dwóch słowach można opisać najlepsze konto osobiste o jakim marzą Polacy. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłania analiza wyników badania przeprowadzonego pomiędzy 5 maja a 5 lipca 2016 roku przez porównywarkę finansową Comperia.pl w ramach akcji Miliony Polaków. Ale po kolei...

Akcja Miliony Polaków została uruchomiona w celu zbadania preferencji Polaków dotyczących kont osobistych. Badanie uwzględniało ponad 60 zagadnień związanych z rachunkami bankowymi oraz płatnościami wykonywanymi przy użyciu kart debetowych. Respondenci odpowiadali na szereg pytań, które po przeanalizowaniu miały dać odpowiedź na pytanie: "Jak powinno wyglądać idealne konto bankowe?"

Zdaniem ankietowanych idealne konto bankowe musi być:

Darmowe - w sumie to nic dziwnego, gdyż większość z nas nie lubi płacić za cokolwiek. Choć tu muszę zaznaczyć, że 65 proc. badanych wskazało, że jest w stanie uiszczać opłatę za prowadzenie swojego ROR w kwocie nie większej niż 3 złote.

Oprocentowane lub oferujące dostęp do atrakcyjnych lokat i kont oszczędnościowych - w dobie obowiązywania niskich stóp procentowych każdemu z nas zależy bowiem na efektywnym pomnażaniu swoich oszczędności.

Umożliwiające dokonywanie darmowych przelewów internetowych - to udogodnienie to w zasadzie dzisiejszy standard - niemniej ankietowani uznali, że jest on nadal bardzo ważny (opcja wskazana przez 83 proc. badanych).

Oferujące bezpłatne korzystanie z karty debetowej - choć w naszym kraju króluje obrót gotówkowy, to jednak brak opłat za kartę został wskazany jako jeden z najważniejszych elementów "dobrego" konta osobistego.

Umożliwiające bezprowizyjną wypłatę pieniędzy z krajowych bankomatów - to w zasadzie tłumaczy popularność transakcji gotówkowych - Polacy najpierw wypłacają pieniądze z bankomatu, a potem płacą nimi za różne dobra i usługi.

Łatwe w obsłudze - tutaj chodzi głównie o bezpieczny i przejrzysty system bankowości elektronicznej, a także możliwość zarządzania rachunkiem osobistym z poziomu aplikacji mobilnej.

"Dające" zarobić - pod tym zagadnieniem kryją się przede wszystkim różnego typu programy rabatowo-lojalnościowe, a także dobrze wszystkim znany moneyback (zwrot części pieniędzy za dokonane zakupy).

Z gwarancją niezmienność opłaty - w związku z tym, że Polacy na ogół nie lubią zmian, to jedną z cech idealnego konta bankowego jest właśnie gwarancja stałości opłat pobieranych za prowadzenie rachunku.

I to tyle. Idealne konto bankowe wcale nie jest tworem, którego nie da się przygotować. Mało tego, śmiem twierdzić, że na rynku można już znaleźć rozwiązania mocno zbliżające się do ideału (podmioty proponujące takie produkty dobrze wiedzą o jakich instrumentach mowa). Pozostaje tylko pytanie czy banki wysłuchają "Milionów Polaków" i dostosują swoje oferty do oczekiwań całego społeczeństwa. Poczekamy - zobaczymy :)

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam