Co w bankach piszczy, czyli cotygodniowy przegląd newsów

2013-11-14 14:32:29

Dzisiaj Comperia.pl rozpoczyna nowy cykl artykułów – będziemy przyglądać się nowościom i zmianom w ofertach banków i co tydzień opublikujemy garść najistotniejszych, naszym zdaniem, informacji.

Dla firm

Ostatni tydzień przyniósł zmiany głównie dla przedsiębiorców. Kolejne dwa banki przystąpiły do współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w zakresie udzielania gwarancji de minimis. Ten rządowy program ma na celu wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez zabezpieczenie udzielanych im kredytów, zwiększając tym samym dostęp do finansowania. Przedsiębiorcy mogą kredyt z takim wsparciem otrzymać w wielu bankach w Polsce. Teraz nowe umowy z BGK podpisały również Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oraz PKO BP – rozszerzając zakres gwarancji także na kredyty inwestycyjne.

Dla przedsiębiorców, dokładniej osób prowadzących własną działalność gospodarczą i spółek cywilnych, powstała też nowa oferta konta firmowego – Rachunek Partner w Alior Banku. To propozycja ukierunkowana na pomoc nowopowstałym firmom – przez pierwsze pół roku będą one zwolnione z opłat za prowadzenie konta. Później, po spełnieniu postawionych przez bank warunków, opłata ta również może zostać zniesiona.

Z kolei bank BPH udostępnił nową wersję swojej biznesowej bankowości mobilnej – dostosowaną do możliwości smartfonów i tabletów.

I klientów indywidualnych

Klienci prywatni mogą za to liczyć na nową ofertę pożyczki gotówkowej. W Banku Millennium najwidoczniej czuć już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia – rozpoczęła się promocja świątecznego kredytu. Tym razem, w kampanii „Spłata raty po Nowym Roku” bank kusi odroczeniem spłaty pierwszej z rat nawet o 3 miesiące. By przystąpić do promocji wystarczy zaznaczyć chęć skorzystania z niej przy składaniu wniosku, trzeba jednak pamiętać, że promocja trwa tylko o 15 grudnia br.

ING Bank Śląski proponuje natomiast nawet 100 zł premii dla osób, które do końca listopada otworzą przez Internet konto w tym banku. Oferta jest jednak przeznaczona jedynie dla klientów, którzy wcześniej nie mieli rachunku w ING Banku Śląskim, dodatkowo trzeba też spełnić dwa warunki: aktywować kartę do konta i dostęp do bankowości elektronicznej oraz dokonać transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę 500 zł (zaksięgowanie i rozliczenie tych transakcji musi nastąpić do 15.01.2014 r.).

Klienci szukający nowych inwestycji powinni przyjrzeć się ofercie PKO BP – pojawiła się w niej nowa lokata strukturyzowana „Liderzy branż”. Produkt ten, o dwuletnim horyzoncie inwestycyjnym, opiera się na notowaniach akcji czterech spółek, liderów w swoich branżach - Microsoft, Volkswagen AG, Nestle i Inditex. Zyski będą zależały od zmian kursów ich akcji, a to w jaki sposób będą liczone, w przystępny sposób tłumaczą udostępnione przez bank narzędzia – prezentacja, symulator wyników oraz quiz (można znaleźć je na stronie internetowej PKO BP). Trzeba jedynie pamiętać, że subskrypcja nowej lokaty trwa tylko do 29 listopada br.

Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

Gabriela Drzymalska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam