Celuj wysoko, czyli ranking kont oszczędnościowych dla klienta zamożnego

2016-08-26 15:00:00

Oszczędzanie, odkładanie, inwestowanie - wszystkie te wyrażenia kojarzą się z pomnażaniem pieniędzy. Trzeba jednak wiedzieć, że aby prawidłowo wykonać tę czynność konieczne jest skorzystanie z odpowiedniego narzędzia. Jednym z nich są na przykład konta oszczędnościowe dostępne w bankach. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w jakiej instytucji można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.

Konto oszczędnościowe to jeden z ciekawszych instrumentów finansowych wykorzystywanych do pomnażania oszczędności. Konstrukcja tego produktu z jednej strony pozwala osiągać odsetki podobne jak na lokacie bankowej, a z drugiej daje możliwość wypłaty pieniędzy w dowolnym momencie. Połączenie tych dwóch zmiennych sprawia, że rachunki te cieszą się wielką popularnością wśród osób dysponujących nadwyżkami finansowymi.

Jak powstał ranking?

Ranking został stworzonyw oparciu o odpowiedzi uzyskane z ankiet wysłanych do banków w dniu 27 lipca 2016 roku dotyczących oprocentowania kont oszczędnościowych oferowanych przez te instytucje klientom zamożnym. Nasz modelowy klient to osoba osiągająca miesięczny dochód w wysokości 12 tys. zł zainteresowana otwarciem konta oszczędnościowego, na którym ulokuje kwotę 200 tys. zł.

 

Najlepsze konta oszczędnościowe dla klientów zamożnych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Lion's Bank
Rachunek Lion's Excellence
2,70%
Bank Millennium
Konto oszczędnościowe dla posiadaczy Konta 360
2,35%
Alior Bank
Konto oszczędnościowe (nowy klient)
2,00%
Eurobank
Ekstra Zysk
2,00%
Raiffeisen Polbank
Wymarzone Konto Lokacyjne
1,77%
BZ WBK
Konto oszczędnościowe VIP
1,76%
Getin Bank
Konto oszczędnościowe
1,625%
SMART Bank
SMART Procent
1,50%
Volkswagen Bank
Plus Konto
1,50%
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
1,05%
Konto oszczędnościowe Plus
1,00%
Bank Pocztowy
Konto oszczędnościowe
0,85%
Citi Handlowy
Konto oszczędnościowe (klient Citigold)
0,80%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych założeń najlepsze konto oszczędnościowe oferuje obecnie Lion's Bank. Rachunek Lion's Excellence, bo to o nim mowa nie dość, że jest otwierany i prowadzony całkowicie bezpłatnie, to jeszcze cechuje się najwyższym oprocentowaniem wynoszącym 2,70 proc. w skali roku.

Do jego dodatkowych zalet należy zaliczyć brak górnego limitu kwoty jaką można na nim ulokować oraz brak opłat za ustawienie, modyfikację i realizację zleceń stałych, które zostały utworzone przy wykorzystaniu bankowości internetowej.

Co więcej, posiadacz konta Lion's Excellence ma możliwość wykonywania darmowych przelewów na rachunki prowadzone w Lion's Banku a także w innych krajowych instytucjach. Trzeba tylko pamiętać, że taka operacjajest bezpłatna tylko raz w miesiącu.

Konto Lion's Excellence oferowane przez Lion's Bank to najlepszy rachunek oszczędnościowy dedykowany osobom zamożnym dostępny obecnie na rynku. Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest całkowity brak opłat za użytkowanie tego rachunku oraz swobodny dostęp do oszczędności - klient w każdej chwili może wpłacać i wypłacać swoje pieniądze bez utraty odsetek.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam