BZ WBK: wyższe marże kredytów walutowych

2008-12-16 00:00:00

Od 22 grudnia 2008 roku obowiązywać będą wyższe marże kredytów hipotecznych udzielanych w walutach obcych. Oferta w złotych nie zmienia się.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych w Banku Zachodnim WBK jest sumą zmiennej trzymiesięcznej stopy LIBOR i stałej marży. Od poniedziałku 22 grudnia w ofercie standardowej marża kredytów mieszkaniowych i inwestorskich (na zakup lub budowę lokalu mieszkalnego lub domu na wynajem) we frankach szwajcarskich, euro, dolarach i funtach brytyjskich oraz pożyczki hipotecznej (w euro) wynosić będzie 5 pkt. proc.

W przypadku kredytów mieszkaniowych udzielanych we frankach szwajcarskich oznacza to wzrost marży o 1,5 pkt. proc., a kredytów w euro i dolarach – o 2,5 pkt. proc.

Marża dla klientów z segmentów VIP pozostaje bez zmian. Dla kredytu mieszkaniowego (euro, dolary, funty) wynosi 2,5 pkt. proc. i 2,7 pkt. proc. w przypadku kredytu inwestorskiego. Marże kredytów frankowych wynoszą 3,5 pkt. proc. (kredyt mieszkaniowy) i 3,75 pkt. proc. (kredyt inwestorski), a dla pożyczki hipotecznej udzielanej w euro – 4 pkt. proc. Marża kredytów z ubezpieczeniem obniżona jest o 0,1 pkt. proc. (pakiet VIP).

Wszystkie kompletne wnioski kredytowe, które dotrą do Obszaru Kredytów Detalicznych i Komercyjnych BZ WBK do 19 grudnia w formie papierowej lub elektronicznej, będą rozpatrywane na starych zasadach i według dotychczas obowiązującej oferty.

Marże kredytów hipotecznych udzielanych w złotych nie zmieniają się.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl