Bezwarunkowe ZERO, czyli kto oferuje najlepsze konto osobiste?

2017-03-20 11:40:00

Jest jednym z najpopularniejszych produktów bankowych, z powodzeniem służy do efektywnego zarządzania domowym budżetem i to z niego wykonywane są płatności za różne dobra i usługi. Mowa tutaj oczywiście o rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym dostępnym niemal w każdym banku. Czy wiadomo która instytucja oferuje najlepsze takie konto? Co wyróżnia dobry ROR na tle konkurencji? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła to sprawdzić.

Konto osobiste to główny produkt bankowy do którego mamy dostęp wkraczając w świat finansów. Dlatego najważniejszymi cechami takiego rachunku powinny być: prosta obsługa, łatwy dostęp otwarcia a przede wszystkim brak dodatkowych opłat za jego prowadzenie.

Porównywarka finansowa Comperia.pl wysłała do banków ankietę dotyczącą kosztów utrzymania kont osobistych oferowanych przez te instytucje. Pytaliśmy o opłaty za otwarcie i prowadzenie konta, o opłaty za użytkowanie kart debetowych, o prowizje za wypłaty z bankomatów obcych niewspółpracujących z daną instytucją (własne na ogół są darmowe), a także o koszty związane z wykonywaniem podstawowych operacji finansowych typu przelew, zlecenie stałe czy polecenie zapłaty. Odpowiedzi otrzymaliśmy od 18 banków, które zostały uwzględnione w poniższym zestawieniu.

Po dokładnym przeanalizowaniu otrzymanych odpowiedzi stworzyliśmy ranking kont osobistych adresowanych do osoby fizycznej zasilającej swój ROR kwotą 800 zł, dokonującej transakcji bezgotówkowych kartą na sumę 200 zł, pięciokrotnie wypłacającej pieniądze z bankomatów obcych oraz wykonującej 3 przelewy internetowe, 2 zlecenia stałe oraz 1 polecenie zapłaty. Warto zaznaczyć, że ostatnie operacje były zlecane wyłącznie drogą internetową.

Dane w tabeli zostały uszeregowane względem miesięcznego kosztu użytkowania danego konta po wykonaniu wszystkich wymienionych powyżej operacji.

 

Najlepsze konta osobiste obsługiwane przez Internet
Nazwa Banku
Nazwa konta
Koszt prowadzenia
Orange Finanse
Konto Osobiste Orange Finanse
0,00 zł
Nest Bank
Nest Konto
0,00 zł
Idea Bank
Konto Idealne
0,00 zł
Raiffeisen Polbank
Wymarzone Konto Osobiste
3,00 zł
BOŚ
EKOkonto bez Kosztów
6,00 zł
BZWBK
Konto Godne Polecenia
8,00 zł
Plus Bank
Konto Plus
9,00 zł
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto Freemium
12,00 zł
Toyota Bank Polska
Konto Jedyne
14,49 zł
Deutsche Bank
dbNET
15,00 zł
ING
Konto z Lwem Direct
17,00 zł
BGŻ BNP Paribas
Konto Praktyczne
17,00 zł
T-Mobile Usługi Bankowe
KONTO PREMIUM
18,90 zł
Bank Pocztowy
Bliskie Konto Pocztowe
20,00 zł
Credit Agricole
1Konto
25,00 zł
Getin Bank
Getin Up
31,99 zł
Bank BPS
iKonto
39,00 zł
Bank Millennium
Konto 360°
40,00 zł
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych założeń najlepsze konto osobiste posiadają w swojej ofercie Orange Finanse, Nest Bank oraz Idea Bank. W każdej z tych instytucji miesięczny koszt użytkowania rachunku osobistego wynosi ZERO złotych. Na szczególną uwagę zasługuje konto w Orange Finanse które wyróżnia szeroka dostępność placówek, wspomniany rachunek można otworzyć w dowolnym salonie Orange (ponad 700 placówek) ) a również w ciągu zaledwie 5 minut wykorzystując do tego celu kanały elektroniczne.

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że Konto Osobiste Orange Finanse jest rynkowym liderem, to możliwość uzyskania bardzo wysokiego oprocentowania (3,50 proc. w skali roku przez 6 miesięcy) na rachunku oszczędnościowym dołączanym do tego RORu. Aby móc się cieszyć z takiego oprocentowania wystarczy w chwili otwierania konta osobistego lub w ciągu 60 dni od tej daty złożyć wniosek o rachunek oszczędnościowy. Należy tylko pamiętać, że owa propozycja jest adresowana do osób korzystających z usług telekomunikacyjnych sieci Orange, a maksymalna kwota jaką można ulokować na wspomnianym rachunku nie może być wyższa niż 10 tys. zł.

Dodatkowo, dla wszystkich posiadaczy Konta Osobistego w Orange Finanse będących jednocześnie klientami sieci Orange bank przygotował promocję polegającą na obniżeniu rachunków o 10 złotych miesięcznie (zwrot na konto abonenckie). Maksymalny bonus jaki można otrzymać to 120 złotych. Aby skorzystać z promocji należy w danym okresie rozliczeniowym wykonać przy użyciu karty płatności na kwotę min. 300 złotych.

Konto Orange Finanse to najlepszy rachunek osobisty dostępny na rynku. Wynika to z faktu, że po pierwsze jego użytkowanie jest całkowicie darmowe, a po drugie oferuje ono dodatkowe, atrakcyjne benefity min. wysokie oprocentowanie rachunku oszczędnościowego, zniżki na abonament. Połączenie tych dwóch argumentów sprawia, że posiadacz konta w Orange na pewno będzie z niego bardzo zadowolony.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam