Bezpiecznie na feriach, czyli przezorny zawsze ubezpieczony

2012-01-25 13:23:30

Ferie zimowe to wzmożony ruch na drogach, stokach narciarskich i w miejscowościach wypoczynkowych. Wiadomo również, że w ferworze zimowego szaleństwa nietrudno o wypadek. Co zatem zrobić, aby ta mało przyjemna sytuacja nie popsuła nam całego wyjazdu? Comperia podpowiada.

Ubezpiecz się!

Ubezpieczenia to dość specyficzna grupa produktów finansowych - z jednej strony niosą ze sobą konieczność płacenia składki ubezpieczeniowej, a z drugiej klient nie ma gwarancji, że kiedykolwiek odzyska wpłacone przez siebie pieniądze. Z punktu widzenia samego zainteresowanego lepiej jest, aby nigdy nie odzyskał wpłaconych środków, gdyż będzie to znaczyło, że nie go wypadek, kradzież czy też awaria. Pomimo takiej nierównej gry, ubezpieczenia mogą okazać się bardzo przydatne, szczególnie w okresach dalekich wyjazdów, czy też wzmożonej aktywności fizycznej.

Co można ubezpieczyć?

Planując urlop oraz wyjazd na ferie warto przewidzieć kilka sytuacji, z którymi możemy się spotkać. Po pierwsze, kłopoty w podróży, np. awaria samochodu. W takim przypadku warto mieć wykupioną polisę, dzięki której nie tylko dostaniemy auto zastępcze, ale także obecnie posiadane zostanie szybko naprawione.

Kolejna sprawa z jaką możemy mieć do czynienia podczas zimowej eskapady to kradzieże. Wiadomo przecież, że w miejscach, gdzie większość osób jest rozkojarzona i myśli tylko o wypoczynku pojawiają się też i złodzieje. Wykorzystując nasze dobre samopoczucie i chwile nieuwagi mogą w łatwy sposób pozbawić nas pieniędzy. W tym przypadku również odpowiednie ubezpieczenie może w części, bądź w całości zrekompensować nam poniesione straty.

Ostatnią rzecz, która może nam się przydarzyć na feriach dotyczy naszego zdrowia. Mowa tutaj o różnego typu wypadkach i urazach. Na szczęście na rynku są dostępne ubezpieczenia chroniące nie tylko nasze życie, ale także gwarantujące nam opiekę medyczną. Dzięki posiadanej polisie osoba poszkodowana nie będzie musiała ponosić kosztów leczenia, które, jak wiadomo, podczas wyjazdów zagranicznych mogą dużo kosztować.

Skoro już określiliśmy interesujący nas zakres ubezpieczeń, pozostaje jedynie znaleźć instytucję, w której uda nam się nabyć odpowiednią polisę.

Gdzie po ubezpieczenie?

W tej chwili znalezienie najlepszej oferty nie powinno stanowić większego problemu, ponieważ na rynku można znaleźć propozycje kilkudziesięciu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Aby dodatkowo ułatwić sobie zadanie, warto udać do Agenta Ubezpieczeniowego, który na pewno znajdzie interesujące nas rozwiązanie.

Innym, również powszechnie dostępnym, sposobem, na zakup ubezpieczenia są produkty bankowe. W tej chwili praktycznie każdy bank proponuje w ramach oferowanych przez siebie instrumentów możliwość nabycia odpowiedniego pakietu ubezpieczeniowego. Dobrym tego przykładem mogą być chociażby konta bankowe, czy też karty kredytowe.

Przykłady kont bankowych, które oferują ich posiadaczom ochronę ubezpieczeniową:

Wybrane konta bankowe, oferujące pakiety ubezpieczeniowe
Nazwa Banku
Nazwa konta
Dostępne usługi
1
Alior Bank
Konto osobiste
pakiet Pomocni Fachowcy
2
Bank Pekao SA
Eurokonto Premium Plus
ubezpieczenie Assistance
3
Bank Zachodni WBK S.A.
Konto24 VIP
pakiet ubezpieczeń finansowych - Pewne Pieniądze
4
BNP Paribas
Konto z Pakietem XL
pakiet assistance, abonament medyczny
5
Credit Agricole Bank Polska SA
Konto Premium
Multipakiet (pomoc techniczna, medyczna, bezpieczna kieszeń)
6
Kredyt Bank
Profil Zdobywcy
pakiet assistance, ubezpieczenie NNW
7
Multibank
MultiKonto Aquarius
Ubezpieczenie Moja Ochrona do MultiKonta
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Oraz wybrane karty kredytowe zapewniające ubezpieczenie ich posiadaczowi:

Wybrane karty kredytowe, oferujące pakiety ubezpieczeniowe
Nazwa Banku
Nazwa karty
Dostępne usługi
1
Bank Pekao SA
Visa Platinum
ubezpieczenie w podróży zagranicznej, pakiety Assistance
2
Bank Zachodni WBK S.A.
Visa Gold
ubezpieczenie gotówki od rabunku, ubezpieczenie w podróży
3
BNP Paribas
Visa Gold
ubezpieczenie podróżne, leczenia ubezpieczenie rabunku
4
Credit Agricole Bank Polska S.A
Visa Gold
Pakiety Comfort Life, Comfort Shopping&Travel, Comfort Help
5
mBank
Visa Platinum
ubezpieczenie NNW, Assistance Platinum
6
Multibank
Visa Platinum Credit
pakiet Travel, Assistance Medyczny, pakiet Bezpieczeństwa
7
Nordea Bank
Nordea Aspiracje Standard
ubezpieczenie utraty karty, życia, niezdolności do pracy, NNW
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Widać doskonale, że oferta produktów bankowych oferujących możliwość zawarcia ubezpieczenia jest bardzo bogata. Osoba zainteresowana na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niewątpliwym atutem ubezpieczeń oferowanych przez polskie banki jest ich dostępność, ponieważ wystarczy, że klient zgłosi się do placówki swojego banku i w niej praktycznie od ręki załatwi wszystkie formalności. Niektóre instytucje poszły jeszcze krok dalej, umożliwiając swoim klientom zawieranie umów ubezpieczeniowych przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej. Ta opcja powoduje, że zabezpieczenie swojego wyjazdu zimowego staje się jeszcze bardziej dostępne.

Podsumowując, jeśli danej osobie zależy na spokojnym i udanym wypoczynku to powinna ona rozważyć kwestię zakupu odpowiedniego ubezpieczenia. Dzięki temu wszelkie wypadki i problemy okażą się dla mniej dotkliwe, aniżeli w przypadku, gdy nie mamy odpowiedniej ochrony. Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam