Bankołaj, czyli finansowe prezenty pod choinkę

2015-12-21 08:25:00

Już tylko kilka dni pozostało do Świąt Bożego Narodzenia. Rzesze Polaków nerwowo przeczesują teraz sklepy w poszukiwaniu prezentów dla swoich najbliższych. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie tylko ludziom zależy na obdarowywaniu bliźnich drobnymi podarkami. Takie rozwiązania funkcjonują, i to przez cały rok, także w bankach. Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała zatem krótkie zestawienie produktów, które bez żadnych obaw mogłyby być dobrymi prezentami.

Dla nastolatka

Doskonałym prezentem dla osoby, która dopiero uczy się finansowego życia, będzie karta pre-paid. Jej zasada działania przypomina telefon na kartę, czyli można nią płacić wyłącznie po uprzednim doładowaniu. Co więcej, najnowsze karty pre-paid nie mają już formy dobrze wszystkim znanego plastiku. Teraz usługi te są oferowane jako specjalne naklejki, breloki, a nawet zegarki, które można nosić na ręku. Szeroką gamę kart tego typu można znaleźć chociażby w Banku Millennium i ING.

Dla przedsiębiorczej kobiety

Każda mądra kobieta dba nie tylko o swój wygląd, nastrój czy najbliższych, ale także o swoje własne finanse. Instrumentem przygotowanym specjalnie dla płci pięknej pozwalającym dokonywać zakupów w tysiącach sklepów i punktów usługowych, a do tego umożliwiającym uzyskanie różnego typu rabatów jest karta kredytowa Impresja oferowana przez Bank Millennium. Nie dość, że pozwala ona korzystać z programu rabatowego Buy&Smile oferującego zniżki nawet do 55 procent u różnych partnerów handlowych, to jeszcze oferuje rabaty w takich sklepach jak APART, Sephora, Venezia, MaxMara itd.

Dla prawdziwego mężczyzny

W ofercie tej samej instytucji, czyli Banku Millennium znajduje się karta przeznaczona dla prawdziwych facetów. Karta ALFA, bo to o niej mowa, oferuje zniżki w takich sklepach jak Leroy Merlin, Empik, Inter Cars czy GO Sport - czyli w podmiotach, w których to mężczyźni zazwyczaj dokonują zakupów.

Dla potrzebujących gotówki

W życiu zdarzają się chwile, w których nagle potrzebne są pieniądze - awaria pralki, samochodu, czy super przecena wymarzonych butów. Ciekawym rozwiązaniem umożliwiającym pozyskanie szybkiej i całkowicie darmowej gotówki jest kredyt oferowany przez Getin Bank. Produkt o wdzięcznej nazwie Darmowa Pożyczka pozwala uzyskać sumę do 2 tys. złotych i to bez konieczności ponoszenia żadnych opłat. Trzeba jednak zaznaczyć, że oferta jest skierowana wyłącznie do nowych klientów tego banku.

Dla osób w ciągłym ruchu

Ciekawym prezentem dla osób zmieniających ciągle miejsce swojego pobytu (częste przeprowadzki czy wyjazdy służbowe) jest nic innego jak konto mobilne. Jak sama nazwa wskazuje, rachunki tego typu "podróżują" wraz ze swoim właścicielem zagnieżdżone w jego smartfonie, tablecie czy też innym urządzeniu przenośnym. Rozwiązania tego typu są dostępne niemal w każdym banku, choć prym wiodą te największe: PKO BP, Pekao SA, Citi Handlowy, Raiffeisen Polbank, Alior Bank, ING, BZ WBK czy Bank Millennium.

Dla żyjących w ciągłym biegu

Pogoń za pieniędzmi i życie w ciągłym stresie powodują, że na załatwienie jakichkolwiek wątpliwości pozostaje naprawdę niewiele czasu. Co więcej, znaczna część ludzi lubi mieć wszystko tu i teraz. Bankowym prezentem spełniającym ich oczekiwania, przynajmniej w sferze realizacji płatności, są dobrze wszystkim znane przelewy ekspresowe. Rozwiązanie to umożliwia natychmiastowe przesłanie pieniędzy do drugiej osoby znajdującej się w drugim końcu kraju. Przelewy ekspresowe udostępnia niemal każdy bank w kraju.

Dla wymieniających walutę

Osoby często podróżujące za granicę lub posiadacze walutowych kredytów hipotecznych coraz to zmagają się z problemem szybkiej i co najważniejsze bezpiecznej wymiany polskiego złotego na euro, franki szwajcarskie czy dolary amerykańskie. Z myślą specjalnie o nich kantor internetowy Alior Banku przygotował właśnie promocję polegającą na 30-procentowej obniżce stosowanych przez siebie spreadów i to przez okres 6 miesięcy. Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów tego banku, czas na rejestrację w kantorze jest do 31 stycznia 2016 roku.

Dla młodych

Prezentem finansowym adresowanym do ludzi młodych (takich co nie ukończyli 35. roku życia) jest program wspierający te osoby podczas dokonywania zakupu własnej nieruchomości. Rozwiązanie, o którym mowa to funkcjonujący od stycznia 2014 roku program Mieszkanie dla Młodych. Umożliwia on uzyskanie państwowego dofinansowania w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, co jest naprawdę olbrzymią pomocą. Zgodnie z zapisami ustawy program MdM ma działać do 30 września 2018 roku.

Dla bystrzaków

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że dla większości osób cena danego dobra czy usługi ma największe znaczenie. W myśl tej idei powstał właśnie kolejny prezent finansowy, czyli Konto SMART dostępne w Banku Smart. Rachunek ten nie dość, że jest prowadzony całkowicie bezpłatnie, to jeszcze nie wymaga od klienta spełniania jakichkolwiek warunków w postaci zasilania czy dokonywania płatności kartą. Idealny podarunek nie tylko dla bystrzaków.

Dla szczęśliwych - lokata Happy

Ostatni prezent finansowy jest skierowany do wszystkich szczęśliwych posiadaczy nadwyżek finansowych. Jest to bowiem nic innego jak produkt bankowy o bardzo wdzięcznej nazwie Lokata HAPPY, która to jest najlepszym depozytem trzymiesięcznym dostępnym obecnie na rynku do kwoty 10 tys. złotych. Co więcej, nie wymaga ona od klienta zakładania żadnych dodatkowych produktów.

Prezenty otrzymywane od banków to dość rzadki widok na krajowym rynku produktów finansowych. Na szczęście wszystkie opisane powyżej rozwiązania wyłamują się z tego stereotypu. Każdy z nich jest bowiem na tyle atrakcyjnym rozwiązaniem, że śmiało może ubiegać się o miano podarku świątecznego - z tymże, że jest on dostępny nie tylko przed tym wzniosłym wydarzeniem, a przez całe dwanaście miesięcy.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam