Bank płaci Tobie

2010-09-02 13:59:40

Banki coraz częściej sięgają również po promocje, w ramach których to bank płaci Tobie za założenie konta. Taką akcją promocyjną zasłyną bank BZ WBK, który z pomocą znanego aktora Gerarda Depardieu „rozdawał” żywą gotówkę.

W szczegółach nie było to już typowe rozdawnictwo: klient otrzymywał 100 zł za założenie konta dopiero po 2 miesiącach. Dodatkowo klient musiał zasilać konto kwotą min. 1000 zł przez 2 miesiące, by odebrać premię. W kolejnych jeśli chciał, by opłata za konto wyniosła 0 zł musiał utrzymać wysokie wpływy. W przeciwnym razie opłata wyniesie 7 zł miesięcznie.

Podobną akcję kilka tygodni temu wprowadził Alior Bank. Fani na Facebooku, którzy założyli rachunek do 20 sierpnia 2010r. oraz zlecili przelewanie swojego wynagrodzenia na nowo założone konto otrzymywali od banku premię w wysokości 100 zł.

Allianz Bank posiada z kolei program rekomendacyjny dla nowych i obecnych klientów, w ramach którego klient może otrzymać premię nawet w wysokości 500 zł. Należy w tym celu przyciągnąć do banku aż 10 osób. Po otwarciu przez osobę zapraszaną konta osobistego i pierwszym jego zasileniu, do rachunków obu osób bank „dorzuci” po 50 zł. W ten sposób można polecić do 10 osób i zyskać wspominane 500 zł.

BOŚ Bank wprowadził natomiast Konto bez Kantów. Posiadanie tego rachunku daje możność udziału w Programie Premiowym. Polega on na tym, że za określone operacje bank będzie nagradzał klienta premią pieniężną, np. za zrealizowany przelew lub za pełne 100 zł wydane kartą kredytową Maestro lub debetową Visa otrzymamy 1 zł. Maksymalnie w ciągu miesiąca bank daje możliwość „zarobienia” do 60 zł.

Tańsze zakupy w banku - czytaj dalej

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam