Bank oferuje dodatkowe korzyści w zamian za otwarcie konta? Czy to się opłaca?

2010-09-03 13:56:46

Trwa walka na konta-banki zakładają coraz więcej nowych rachunków dla zupełnie nowych klientów. Konsekwentnie podbierają jednak użytkowników usługi konkurencyjnym instytucjom.

Coraz częściej ofercie rachunku osobistego towarzyszą też dodatkowe usługi, które mają za zadanie uatrakcyjnić cały pakiet i ułatwić klientowi wybór danego banku. Na jakie więc benefity warto zwracać uwagę wybierając konto bankowe, a jakie omijać szerokim łukiem? Comperia sprawdziła pod tym względem wybrane oferty banków.

Konto bankowe to dziś nie tylko rząd cyfr, który służy do odbierania i wykonywania przelewów. To „finansowy kombajn”, który w połączeniu z innymi produktami danego banku stanowi sprawne narzędzie do zarządzania całymi finansami osobistymi. Przelewy, zlecenia stałe, lokaty, fundusze, karty kredytowe i bankomatowe to tylko niektóre produkty i usługi towarzyszące rachunkom osobistym.

Standardowa oferta rachunku bankowego nie jest sama w sobie na tyle atrakcyjne, by przyciągnąć nowego klienta. W związku z tym specjaliści od marketingu głowią się nad najmniejszymi szczegółami, nawet nad odpowiednią nazwą konta. Musi ona być na tyle atrakcyjna, by wyróżnić się z tłumu nic nie mówiących fraz typu „konto standardowe” i przyciągnąć uwagę klienta. Nazwa musi oddawać istotę usług proponowanych w ramach tej usługi lub wskazywać grupę do której konto jest kierowane. Stąd nazwy kont: Konto na Obcasach (BZ WBK), Konto Senior (BGŻ), Konto zakupowe (Alior Bank), MeritumKonto Silnie Zarabiające (Meritum Bank), Superkonto (PKO BP), itd.

Brak opłaty za konto - czytaj dalej

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam