Bądź przezorny, czyli jakie ubezpieczenie na ferie

2017-01-17 11:43:00

Przed nami jeden z niebezpieczniejszych okresów w roku, czyli ferie zimowe. Podczas tych dwóch tygodni wiele osób nie tylko wybierze się w daleką podróż do miejsca przeznaczenia, ale także będzie wystawiało swoje życie i zdrowie na ryzyko podczas szusowania na stoku. Dlatego bardzo ważną kwestią jest aby podczas tych kilkunastu dni odpowiednio się zabezpieczyć. Pomysłem na rozwiązanie tego problemu jest zakup kompleksowego ubezpieczenia. Sprawdźmy więc co powinna zawierać taka polisa.

Dla siebie

Jednym z najważniejszych ubezpieczeń jakie powinniśmy zakupić podczas wyjazdu na ferie zimowe jest ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Taka polisa chroni nas przed skutkami wypadków jakie przydarzą nam się na stoku - mam tu na myśli różne uszkodzenia naszego ciała a także złamania czy skręcenia. Przed zakupem tego produktu należy jednak zwrócić uwagę czy to co zamierzamy robić na stoku nie jest przedmiotem wyłączenia w danym Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

W przypadku polis NNW warto także pamiętać o tym, że zakres tego ubezpieczenia można rozszerzyć o dodatkowe elementy. Tymi najczęściej spotykanymi są chociażby zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, świadczenie za pobyt w szpitalu, transport z miejsca wypadku do szpitala czy w przypadku wyjazdów zagranicznych przewóz poszkodowanego do kraju macierzystego.

Dla kogoś

Drugim rodzajem ubezpieczeń, którego zakup powinno się rozważyć podczas wyjazdu na ferie są polisy OC, czyli od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Produkty tego typu chronią nas przed roszczeniami finansowymi osób trzecich, które ucierpiały w skutek naszej działalności. Przykładem takiego wydarzenia jest nieumyślne spowodowanie kolizji na stoku w wyniku której ktoś złamie nogę lub zniszczy swój sprzęt sportowy.

Wysokość odszkodowania za takie zdarzenie może wynieść kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy złotych. Wynika to z faktu, że na tą kwotę składają się świadczenia wypłacane za szkody osobowe (związane z leczeniem i utratą zdrowia przez poszkodowanego - transport do szpitala, rehabilitacja itd.) i majątkowe (zniszczenie jego sprzętu sportowego).

Podsumowanie

Zakup polisy ubezpieczeniowej to jedna z najważniejszych czynności jaką powinniśmy wykonać przed wyjazdem na zimowisko. Za wyciągnięciem takiego wniosku przemawia przede wszystkim fakt, że podczas takiej eskapady mogą nas spotkać różne nieprzewidziane zdarzenia, które mogą dużo kosztować. Po co więc narażać się na wydatki - skoro można się przed nimi w rozsądnej cenie uchronić.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam