11.05.2015, 11:19

Inwestowanie w srebro od podstaw

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Inwestowanie w srebro od podstaw

Wielu posiadaczy nadwyżek finansowych szuka szybkiego i bezpiecznego sposobu na ich ulokowanie, oczywiście najlepiej z zyskiem. Najwięcej osób decyduje się na lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne czy obligacje. Istnieją jednak inwestorzy wybierający mniej standardowe rozwiązania, jakimi są kruszce, np. złoto lub srebro. Sprawdźmy, ile można na nich zarobić.

Wielu inwestorów zajmujących się depozytami w kruszce jest zdania, iż jest to najlepsza ochrona przed inflacją. Inwestycje w złoto czy srebro są najlepszym zabezpieczeniem kapitału w razie bessy na rynku akcji. Dodatkowo raczej jest niemożliwe, by wartość kruszców szlachetnych spadła do zera, ponieważ jest to realny środek płatniczy.

Jak inwestować?

Decydując się na inwestowanie w kruszce, musimy wybrać pomiędzy kilkoma sposobami. Oczywiście najlepiej zdecydować się na taką, która gwarantuje maksymalnie wysokie stopy zwrotu.

  • zakup biżuterii

Największą popularnością inwestorów cieszy się lokowanie środków w biżuterię. Decydując się na taką formę lokaty, musimy pamiętać, że cena wyrobów jubilerskich jest zawsze droższa niż cena czystego złota lub srebra. Jest tak dlatego, że biżuteria zawiera także koszty robocizny, marżę pośredników itp. W takim przypadku zyski ze sprzedaży będą na pewno niższe niż koszty zakupu.

  • zakup sztabek złota i srebra

Inną forma inwestycji w kruszce jest zakup sztabek złota i srebra. To prosta i bezpieczna opcja inwestycji. Zaletą takiej formy lokowania oszczędności jest możliwość spieniężenia sztabek w każdym momencie i w każdym kraju na świecie. Dodatkowo takie sztabki raczej nigdy nie staną się bezwartościowe z dnia na dzień. W przypadku, gdy szukamy inwestycji długoterminowej, sztabki kruszców szlachetnych to dobra propozycja.

  • zakup jednostek funduszy inwestujących w kruszce

Jeszcze inną opcją inwestycji w złoto i srebro jest zakup jednostek funduszy inwestujących w kruszce. W tym przypadku inwestujemy jednak tak naprawdę nie w złoto i srebro, ale przede wszystkim w akcje kopalni wydobywające surowce, akcje firm zajmujących się obrotem lub obróbką złota i srebra itp. Pomimo, iż taka forma inwestycji niesie spore ryzyko, zwłaszcza w sytuacji, gdy akcje zaczną spadać, to jednak zaletą takiej opcji jest brak problemów związanych z przechowywaniem kruszców. 

Dywersyfikacja, czyli bezpieczeństwo

Pomimo tego, iż inwestycja w złoto czy srebro jest jedną z bezpieczniejszych form lokowania pieniędzy, nawet w takiej opcji powinniśmy zachować ostrożność.

Uwaga! Tylko w ciągu ostatniego roku kontrakty terminowe na złoto potaniały o niemal 9% i obecnie są na poziomie ok. 1270 dolarów za uncję. W stosunku do lokalnego szczytu z września 2012 r., kiedy cena kontraktów sięgała 1771 dolarów za uncję, spadek sięga ponad 28%! Od początku 2014 r. notowania kruszcu stabilizują się, jednak analitycy nie spodziewają się w najbliższym czasie odwrócenia trendu.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (11.05.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem - perspektywy 16.5.2016 8:44 przez:
irving
Inwestowanie w grunty 23.9.2014 17:15 przez:
kajabroja
Inwestowanie w lokate 29.6.2014 19:25 przez:
Dagmat

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Alternatywne inwestowanie 9.7.2014 19:58 przez:
velvet

forum o ubezpieczeniach