06.04.2018, 11:56

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł: kwiecień 2018

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł: kwiecień 2018

Osoby, które zdeponują 10 000 zł na 3 miesiące, mogą zyskać nawet 4% w skali roku. Najwyższą stawkę na lokacie 3M proponuje – zarówno nowym, jak i obecnym klientom – PlusBank.

Oszczędzający mają powody do zadowolenia – inflacja stopniowo wyhamowuje. Mimo że wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) wciąż jest dodatni (1,3% r/r – szacunkowe dane GUS-u za marzec 2018 r.), to w stosunku do lutego uległ obniżeniu (z 1,4%). Oznacza to, że na przełomie ostatnich dwóch miesięcy ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły o 0,1%. Mówiąc prościej: za tę samą kwotę w marcu mogliśmy nabyć więcej dóbr niż w lutym.

Lokata obroni przed inflacją

Porównanie wskaźnika inflacyjnego z marca 2018 r. do wyniku z analogicznego miesiąca roku 2017 wypada już nieco gorzej. CPI na poziomie 1,3% oznacza, że na przestrzeni 12 miesięcy ceny wzrosły o 1,3%. Osoby, które w tym czasie przechowywały pieniądze na nieoprocentowanym koncie czy w skarbonce, realnie straciły. Siła nabywcza każdej posiadanej przez nich złotówki spadła o 1,3% jej nominalnej wartości sprzed roku.

Inflacja to cichy wróg wszystkich osób, które budują własne zaplecze finansowe na czarną godzinę, emeryturę czy odkładają na wybrany cel, taki jak remont domu lub przyszłe wakacje. Jak się przed nią obronić? Stale pomnażając pieniądze. Zależnie od poziomu akceptowanego ryzyka możemy je inwestować (samodzielnie lub nabywając gotowe produkty o charakterze inwestycyjnym) albo składać na bezpiecznych rachunkach depozytowych, wśród których prym wiodą lokaty. A które z nich opłacają się aktualnie najbardziej, możecie sprawdzić poniżej.

Najwyżej oprocentowane lokaty 3M na 10 000 zł

Jak co miesiąc zbadaliśmy, które lokaty aktualnie pozwalają na osiągnięcie ponadprzeciętnego zysku. W tym celu przeanalizowaliśmy produkty depozytowe ponad 20 największych banków, działających w Polsce, włączając do zestawienia po jednej najlepszej ofercie każdego z nich. Jako punkt wyjścia przyjęliśmy, że kwota poszukiwanej lokaty wynosi 10 000 zł, a okres umowy to 3 miesiące. Pod uwagę wzięliśmy jedynie te oferty, które dostępne są nie tylko dla nowych klientów, ale również tych, którzy korzystają z usług danego banku od co najmniej kilku miesięcy. Założyliśmy przy tym, że profilowy klient zgodzi się założyć konto, jeśli wymagają tego warunki oferty, ale nie chce deklarować zapewniania stałych wpływów pieniężnych na ten rachunek.

Najlepsze lokaty 3M
dla nowych i stałych klientów
kwota: 10 tys. zł

Bank

Oferta

Oprocentowanie

PlusBank

Lokata na Start

4%*

Idea Bank

Lokata na Nowe Środki Plus

2,65%

Bank Millennium

Lokata Mobilna

2,25%**

Nest Bank

Nest Lokata Nowe Środki - z kontem

2,25%

BGŻOptima

Lokata Deklasująca II

2,2%

Alior Bank

Lokata 92-dniowa

2%

eurobank

Lokata Nowe Środki w eurobanku

2%

Raiffeisen Polbank

Lokata Mobilna

1,9%

Toyota Bank

Lokata Plus

1,65%

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,55%

Źródło: porównywarka Comperia.pl
*Lokata na Start jest lokatą progresywną z oprocentowaniem w 1 miesiącu: 3%, w 2 miesiącu: 4%, w 3 miesiącu: 5% (w tabeli podano oprocentowanie uśrednione: 4% w skali roku)

**Podane oprocentowanie jesty wyższe od podanego o 0,25 p.p. w rozszerzonej rzeczywistości

Pierwsze miejsce rankingu lokat 3M na 10 000 zł należy do PlusBanku. Lokata na Start na wysokie 4% w skali roku (4% to oprocentowanie uśrednione – szczegóły w tabeli) to propozycja nie tylko dla nowych, ale i dotychczasowych klientów, którzy założyli konto w PlusBanku w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nie korzystali do tej pory z oferty lokacyjnej. Minimalna kwota wpłaty to tylko 1000 zł. Co ciekawe oferta dostępna jest nie tylko w wersji indywidualnej (w oddziałach lub telefonicznie w Centrum Obsługi Klienta), ale i wspólnej (w oddziałach banku), co z pewnością ułatwi oszczędzanie we dwójkę.

Na drugim miejscu zestawienia uplasował się Idea Bank z Lokatą na Nowe Środki Plus z oprocentowaniem 2,65%. Oferta dostępna jest tylko dla posiadaczy konta osobistego, którzy zdeponują w banku nowe środki.

Podium rankingu zamyka Bank Millennium z Lokatą Mobilną na 2,25% w skali roku. Na dodatkowe 0,25 p.p. mogą liczyć osoby, które zawrą umowę lokaty w ramach usługi Rozszerzona Rzeczywistość. Oferta dostępna jest jedynie w bankowości mobilnej.

Najwięcej zyskasz z kontem

W pierwszej dziesiątce najlepszych lokat kwietnia dominują oferty przygotowane z myślą o osobach, które już posiadają lub są gotowe założyć konto w danym banku. I choć cieszyć może fakt, że z coraz większej liczby propozycji skorzystamy on-line, to nie sposób nie zauważyć, że osoby preferujące obsługę twarzą w twarz w oddziale mogą już mieć problem ze znalezieniem korzystnej promocji.

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.04.2018).
Tekst powstał we współpracy z bankiem.

56 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora