Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2015

2015-08-28 09:05:00

Kto z nas nie marzy o własnych czterech kątach. Co jak co, ale to właśnie w domu odpoczywamy, spędzamy czas z najbliższymi i czujemy się po prostu dobrze. Niestety realizacja tego marzenia nie dość, że jest czasochłonna (znalezienie odpowiedniego mieszkania wymaga sporo zachodu), to jeszcze jest bardzo kosztowna. O ile z pierwszym problemem musimy poradzić sobie sami, a tyle w przypadku drugiego możemy wspomóc się kredytem hipotecznym. Gdzie obecnie można znaleźć najlepszy taki produkt? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Kredyty hipoteczne stanowią doskonałe wsparcie dla osób planujących przeprowadzić transakcję na rynku nieruchomości. Największymi zaletami kredytów jest to, że mogą one opiewać na wysokie kwoty (kilkaset tysięcy złotych) oraz że należą do jednych z najtańszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

Średnie oprocentowanie nominalne 30-letniego kredytu na kwotę 300 tys. zł z LTV = 80 proc. wynosi dziś 3,75 proc., podczas gdy trzy lata temu przekraczało poziom 7 proc. Dokładny wykres wygląda tak:

Średnie oprocentowanie nominalne

Support Comperia Analytics

Oczywiście należy pamiętać, że tak atrakcyjny poziom oprocentowania zobowiązań mieszkaniowych wynika z obowiązywania w naszym kraju niskich stóp procentowych. Jeśli te drugie wzrosną - podwyższeniu ulegnie także oprocentowanie hipotek.

Wracając jednak do tematu najlepszych ofert kredytów hipotecznych, to pierwsza „piątka” wygląda następująco (30-letni kredyt na kwotę 300 tys. zł z 20-procentowym wkładem własnym).

TOP5 kredytów hipotecznych na kwotę 240 tys. zł (wartość nieruchomości 300 tys. zł), okres spłaty 30 lat, raty równe
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Deutsche Bank
Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
1 026,00 zł
0,00%
3,15%
PKO BP
WŁASNY KĄT Hipoteczny - oferta pakietowa
1 033,00 zł
0,00%
3,23%
Credit Agricole
Kredyt hipoteczny - Pakiet Diament
1 039,00 zł
0,00%
3,27%
Bank BPS
Kredyt hipoteczny „Dom z Korzyścią BIS” - oferta pakietowa
1 026,00 zł
2,00%
3,34%
Bank Pekao
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 059,00 zł
1,64%
3,56%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze oferty kredytów hipotecznych można obecnie znaleźć w Deutsche Banku, Banku PKO BP oraz Credit Agricole. Wszystkie trzy instytucje nie dość, że nie pobierają prowizji za udzielenie danego zobowiązania, to jeszcze we wszystkich rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie przekracza poziomu 3,30 proc.

Tuż za pierwszą trójką znalazły się oferty Banku BPS oraz Banku Pekao. W tym pierwszym RRSO wynosi 3,34 proc., a w tym drugim 3,56 proc. Niestety w obydwu tych przypadkach naliczana jest prowizja za udzielenie danego zobowiązania.

Trzeba jednak pamiętać, że w każdym z opisanych powyżej przypadków mamy do czynienia z ofertami promocyjnymi, czyli takimi w których poza zaciągnięciem samej „hipoteki” konieczny jest zakup innego produktu finansowego (konta osobistego, karty kredytowej, ubezpieczenia itp.).

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam