Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - maj 2015

2015-05-21 12:16:00

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Z badań różnych naukowców wynika, że nic tak nie wpływa na zwiększenie naszego komfortu jak posiadanie własnych czterech kątów. To bowiem w domach wypoczywamy, regenerujemy się psychicznie czy wreszcie spędzamy czas z najbliższymi. W związku z tym, że zakup lub budowa swojego pierwszego miejsca zamieszkania wymaga poniesienia dużych nakładów finansowych – często jedyną drogą do własnego M jest zaciągniecie kredytu hipotecznego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w którym banku znajdziemy najlepszą ofertę.

Kredyty hipoteczne stanowią doskonałe źródło służące do finansowania transakcji przeprowadzanych na rynku nieruchomości. Wynika to z faktu, że zobowiązywania te nie dość, że opiewają na duże kwoty, to jeszcze są zaciągane na kilkadziesiąt lat. Nie bez znaczenia jest jeszcze fakt, że kredyty mieszkaniowe należą do jednych z najtańszych rozwiązań dostępnych na rynku - zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy to stopy procentowe ogłaszane przez NBP znajdują się na najniższych poziomach w całej historii polskiego rynku finansowego.

W związku z obowiązywaniem tak dobrych warunków makroekonomicznych (niskie stopy procentowe), zobaczmy w którym banku można obecnie znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny. Analizie poddano 30-letnie zobowiązania na kwotę 300 tys. złotych, która zostanie przeznaczona na zakup nieruchomości wartej 350 tys. złotych.

TOP7 kredytów hipotecznych na kwotę 300 tys. zł (wartość nieruchomości 350 tys. zł), okres spłaty 30 lat, raty równe
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Deutsche Bank
Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
1 309,00 zł
0,00%
3,33%
PKO BP
WŁASNY KĄT Hipoteczny - oferta pakietowa
1 312,00 zł
0,00%
3,39%
Raiffeisen Polbank
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 327,00 zł
0,00%
3,46%
Bank Pekao SA
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 334,00 zł
1,69%
3,63%
Bank Zachodni WBK
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 325,00 zł
2,50%
3,64%
mBank
mPlan hipoteczny - oferta promocyjna
1 311,00 zł
4,00%
3,70%
eurobank
Kredyt hipoteczny "W parze taniej - z niższą marżą” - oferta promocyjna
1 302,00 zł
2,00%
3,80%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze kredyty hipoteczne można obecnie znaleźć w Deutsche Banku, PKO BP oraz Raiffeisen Polbank. Niewątpliwą zaletą tych instrumentów jest bardzo niski poziom rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, która w tych przypadkach nie przekracza wartości 3,50 proc. Dodatkowo w każdej z wymienionych powyżej instytucji można liczyć na brak prowizji za udzielenie takiego kredytu.

Tuż za podium najlepszych hipotek znalazły się produkty oferowane przez Bank Pekao, BZWBK, mBank i eurobank. W bankach tych pomimo, że konieczne jest uiszczenie prowizji za udzielenie hipoteki, to wysokość RRSO również znajduje się na bardzo niskim poziomie. W zależności od podmiotu przyjmuje ona wartość od 3,63 proc. do 3,80 proc.

Niski poziom stóp procentowych ogłaszanych przez NBP z jednej strony działa zachęcająco do zaciągania kredytów hipotecznych, jednak z drugiej należy go traktować jako przestrogę. W każdej gospodarce występuje bowiem prawidłowość, że po okresach obowiązywania łagodnej polityki pieniężnej (niskie stopy) przychodzi moment podwyżek tego parametru. A to wpłynie na wzrost rat kredytów.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam