Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - czerwiec 2015

2015-06-25 14:28:00

Dom to najważniejsza przestrzeń w życiu każdego człowieka. Na ogół kojarzy się on nie tylko z ogólnym bezpieczeństwem, ale także z czasem spędzanym w gronie najbliższej rodziny. Niestety, zbudowanie takiego miejsca od podstaw wymaga poniesienia dużych nakładów finansowych. Pomocne w rozpoczęciu takiej inwestycji mogą okazać się kredyty hipoteczne dostępne w bankach. Tylko która instytucja oferuje obecnie taki produkt na najlepszych warunkach?

Kredyty hipoteczne to jedna z najpopularniejszych metod finansowania transakcji związanych z budową domu, kupnem mieszkania czy też nabyciem działki budowlanej. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, produkty te mogą opiewać na bardzo wysokie kwoty sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych. Po drugie, są one zaciągane na długie okresy wynoszące nawet 30 lat.

Połączenie tych dwóch warunków (długi okres spłaty i wysoka kwota kredytu) sprawia, że wysokość rat zobowiązań jest na takim poziomie, aby z produktów tych mogło skorzystać naprawdę szerokie grono osób.

No dobrze, ale który bank jest najlepszy?

W celu udzielenia odpowiedzi na to pytanie analizie poddano 30-letnie kredyty hipoteczne w kwocie 200 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na zakup/budowę nieruchomości wartej 300 tys. złotych. Dla przyjętych parametrów najtańsze hipoteki można znaleźć:

TOP5 kredytów hipotecznych na kwotę 200 tys. zł (wartość nieruchomości 300 tys. zł), okres spłaty 30 lat, raty równe
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Deutsche Bank
Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
855,00 zł
0,00%
3,15%
PKO BP
WŁASNY KĄT Hipoteczny - oferta pakietowa
857,00 zł
0,00%
3,20%
Bank Pekao SA
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
877,00 zł
1,59%
3,50%
Bank BPS
Kredyt hipoteczny Mój Dom - oferta pakietowa
878,00 zł
2,00%
3,55%
Bank Pocztowy
Pocztowy Kredyt Mieszkaniowy - oferta pakietowa
900,00 zł
0,00%
3,60%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze kredyty hipoteczne można obecnie znaleźć w Deutsche Banku, PKO BP oraz Banku Pekao SA. We wszystkich tych instytucjach rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie przekracza poziomu 3,50 proc.

Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza dwa pierwsze wymienione banki, które to nie dość, że nie pobierają prowizji za udzielenie kredytu mieszkaniowego, to jeszcze obciążają klienta najniższą wartością raty kredytowej. W przypadku niemieckiej instytucji jest to 855 zł, a w PKO BP 857 zł.

Miłym zaskoczeniem powyższego zestawienia jest to, że wśród pięciu najlepszych ofert znalazły się jeszcze propozycje dwóch innych krajowych instytucji, czyli Banku BPS oraz Banku Pocztowego.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam