Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - maj 2015

2015-05-28 12:24:00

Uśmiech na twarzy naszego dziecka to jedna z najcenniejszych chwil w życiu każdego rodzica. Moment rozpromienienia, gdy otrzymuje on od nas swoją wymarzoną zabawkę jest po prostu bezcenny. Bezcenne nie są niestety prezenty, którymi obdarowujemy naszych najmłodszych. Samochodzik, lalka, rower - to wszystko kosztuje na tyle dużo, że nie każdego stać na takie wydatki. Pomocne w takim wypadku okazują się kredyty gotówkowe dostępne w bankach. Tylko która instytucja ma najlepsze warunki?

Za kilka dni będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Jedni rodzice zabiorą swoje pociechy do kina, inni na sale zabaw wypełnione kolorowymi kulkami, a jeszcze inni kupią im odpowiednią zabawkę. Bez względu na to jaką atrakcję wybierzemy, ich cechą wspólną będzie konieczność poniesienia przez nas pewnych nakładów finansowych.

W związku z tym, że cena wymienionych powyżej atrakcji nie powinna przekroczyć kilkuset złotych porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking rocznych kredytów gotówkowych na sumę 1 tys. zł. Wybrana kwota nie dość, że wydaje się optymalna do sfinansowania prezentu dla dziecka, to także w zupełności wystarczy na opłacenie wypadu za miasto czy rodzinnego obiadu.
Najlepsze kredyty gotówkowe oferują:

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 1 tys. złotych,
okres spłaty 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Getin Noble Bank
Darmowa Pożyczka
83,33 zł
0,00%
0,00%
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
89,88 zł
4,99%
15,16%
T-Mobile Usługi Bankowe
Pożyczka Gotówkowa
90,12 zł
4,99%
15,74%
Alior Bank
Pożyczka gotówkowa z gwarancją najniższej raty
90,55 zł
0,00%
16,78%
mBank
Kredyt gotówkowy „Oprocentowanie 0%”
91,19 zł
7,00%
18,34%
Bank BGŻ BNP Paribas S.A
Pożyczka gotówkowa
Oferta dostępna tylko w oddziałach oznaczonych logo BGŻ
91,23 zł
6,00%
18,45%
Meritum Bank
Kredyt gotówkowy
92,26 zł
5,00%
21,01%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze kredyty gotówkowe można obecnie znaleźć w Getin Noble Banku, T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Alior Banku. We wszystkich tych instytucjach rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie przekracza poziomu 17 proc., a poziom rat kredytowych oscyluje w granicach 90 złotych.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak Darmowa Pożyczka dostępna w Getin Banku, w przypadku której nie są naliczane żadne odsetki (oprocentowanie nominalne wynosi 0 proc.) oraz nie jest pobierana prowizja za udzielenie. Co ważne, z tej oferty mogą skorzystać wyłącznie osoby, które na dzień złożenia wniosku o pożyczkę nie posiadają w Getin Noble Banku żadnego innego produktu.

Te 17 proc. RRSO najlepszych ofert (już nie mówiąc o 0 proc. w Getin Banku) to naprawdę niewiele w zestawieniu ze średnią rynkową. Przeciętna stopa oprocentowania rzeczywistego rocznych kredytów na 1 tys. zł sięga obecnie ponad 27 proc. Poniższy wykres pokazuje, jak w okresie ostatnich pięciu lat kształtowało się średnie RRSO kredytów gotówkowych dla przyjętych w rankingu parametrów.

Średnia RRSO kredytów gotówkowych

Support Opracowane przez Comperia Analytics

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam