Garmin Pay i Fitbit Pay już dostępne w Aliorze

2019-12-19 15:29:05

Alior udostępnił płatności zbliżeniowe Garmin Pay i Fitbit Pay. Usługa ta jest dostępna dla klinetów biznesowych i indywidualnych. Co więcej - mogą z niej korzystać także użytkownicy kart t-Mobile Usługi Bankowe i kantora walutowego Alior.

Garmin Pay i Fitbit Pay są metodami płatności zbliżeniowych, wykorzystujących tzw. wearables, czyli "urządzenia ubieralne". W tym konkretnym przypadku są to zegarki, a w zasadzie smartwatche. Skorzystanie z funkcjonalności wymaga w pierwszej kolejności zainstalowania aplikacji mobilnej na telefonie, dzięki której jest możliwość stworzenia wirtualnego portfela. Kolejnym krokiem jest ustalenie hasła i dodanie karty płatniczej. Płatności zegarkiem przyjmowane są wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe.

Płatności tego typu są coraz popularniejsze, w ciągu ostatniego roku zaobserowany został wzrost ich popularności o blisko 200%. Korzystanie z usług Garmin Pay i Fitbit Pay w Aliorze jest możliwe zarówno dla posiadaczy telefonów z Androidem, jak i iOS.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam