E-dowody jako nowa metoda weryfikacji klientów w Alior Banku

2020-06-22 11:19:00

Klienci, którzy preferują zarządzanie bankowością z domu mają powody do zadowolenia. Alior Bank podpisał z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych porozumienie dotyczące wykorzystania aplikacji eDO App. Oznacza to, że już wkrótce użytkownicy będą mogli potwierdzić swoją tożsamość za pomocą e-dowodu.

Pandemia koronawirusa pokazała jak istotny jest rozwój bankowości online. Bez wychodzenia z domu możemy już nie tylko wykonywać tak podstawowe czynności, jak przelewy, ale też podpisywać umowy i zarządzać kontem bankowym. Do tej pory formy weryfikacji klientów opierały się często na ręcznym przepisywaniu danych z dowodu osobistego. Alior Bank idzie jednak o krok dalej i zezwala na użycie e-dowodów.

Aplikacja eDO App umożliwi nie tylko skorzystanie z produktów, ale i pomoże automatycznie uzupełnić dane w formularzach bankowych, pobierając je z dowodu osobistego. Nasza aplikacja jest szansą dla każdego biznesu, który w swoich procesach weryfikuje tożsamość klientów – mówi Maciej Biernat, Prezes PWPW.

Wnioski o wydanie e-dowodu można składać od początku ubiegłego roku. Wszystkie dowody wydane po 4 marca 2019 r. mają warstwę elektroniczną, choć Ministerstwo Cyfryzacji zaznacza, że ich wymiana - choć bezpłatna - nie jest obowiązkowa. Proces wymiany dowodów jest rozłożony na 10 lat i potrwa do 2029 r. Nie mniej jednak, warto złożyć wniosek już teraz, chociażby po to, żeby wygodniej zarządzać finansami w Internecie.

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam