Ranking pożyczek online: grudzień 2019 r.

2019-12-10 10:35:04

Potrzebujesz ekstra gotówki na święta? Sprawdziliśmy, skąd szybko i tanio pożyczysz 5000 zł całkowicie online, rozkładając spłatę na 12 wygodnych rat.

W okresie przedświątecznym każda chwila się liczy. Czasu nie warto tracić nawet wtedy, gdy stanie przed nami zadanie pozyskania dodatkowych środków na wyprawienie wigilijnej kolacji, zakup prezentów, szybkie odświeżenie mieszkania przed świętami, naprawę auta lub inne, pilne wydatki.

Na szczęście mamy internet. Niestety mimo szybkiego postępu cyfryzacji nadal nie w każdym banku uzyskamy pożyczkę całkowicie online, zwłaszcza, gdy jesteśmy dla niego nowym klientem. Przyjrzeliśmy się zatem, które instytucje i na jakich zasadach oferują już swoje produkty kredytowe w elektronicznym kanale obsługi. Sprawdziliśmy nie tylko to, które podmioty umożliwiają uzyskanie kredytu lub pożyczki bez wychodzenia z domu, ale i porównaliśmy ich ceny.

Ranking pożyczek 100% online, dostępnych w grudniu 2019 r., przygotowaliśmy w oparciu o założenia, że wnioskowana kwota to 5000 zł, a spłata zadłużenia zostanie rozłożona na 12 miesięcy. Poszczególne oferty uszeregowaliśmy od najtańszej, biorąc pod uwagę wysokość rat. Dla sprawiedliwego porównania miesięcznych kosztów spłaty przyjęliśmy, że modelowy klient nie będzie chciał skorzystać z ubezpieczenia.

Z uwagi na to, że oprócz ceny pożyczki równie ważnymi aspektami dla osób potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki są czas oczekiwania na wypłatę środków i zakres formalności, publikujemy również informacje o tym, czy pożyczkodawca będzie wymagał dołączenia do wniosku zaświadczeń o zarobkach i jak szybko pożyczkobiorca otrzyma do dyspozycji pieniądze z pożyczki.

Dane zamieszczone w tabeli rankingowej pochodzą wyłącznie ze stron internetowych poszczególnych podmiotów. W zestawieniu prezentujemy tym samym tylko te informacje, które jeszcze przed wysłaniem wniosku pożyczkowego uzyska każda osoba, rozważająca zaciągnięcie pożyczki w danej firmie. Ranking został przygotowany 3 grudnia 2019 roku.

Musisz wiedzieć, że firmy mogą przedstawić ci inne warunki pożyczki po zweryfikowaniu twojej zdolności kredytowej.

Ranking tanich pożyczek online

Bank/Firma

Oferta

Rata

RRSO

Czas wypłaty środków

Dla kogo?

Wymagane zaświadczenie o dochodach?

hapipożyczki

Produkt dla Nowych Klientów

437,67 zł

9,57%

Szybko po zawarciu umowy online

Tylko dla nowych klientów

Nie

Nest Bank

Nest Gotówka na KLIK

439,35 zł

10,35 %

Kredyt online do 50 tys. zł dostępny nawet w 15 min

Dla wszystkich

Wyciąg z konta

mBank

Pierwszy kredyt gotówkowy w promocji "Więcej za mniej"

472 zł

26,73%


Kredyt na Twoim koncie nawet w 1 dzień, a w przypadku osób korzystających aktywnie z konta w mBanku - nawet w 15 minut

Tylko dla osób, które nie miały wcześniej kredytów gotówkowych w mBanku

Brak danych

Inbank

Kredyt gotówkowy

477,12 zł

28,7%

Brak danych

Dla wszystkich

Bank może wymagać dostarczenia dodatkowych dokumentów takich jak: zaświadczenie o dochodach, potwierdzenie wpływu wynagrodzenia na rachunek lub wyciąg bankowy z konta

Santander Bank Polska

Kredyt gotówkowy online (w promocji)

477,22 zł

29%

Dla obecnych klientów z kontem osobistym: pieniądze na koncie nawet po 1 minucie od złożenia wniosku

Online tylko dla obecnych klientów posiadających konto osobiste w banku z dostępem do bankowości elektronicznej

Nie

BNP Paribas

iGotówka

491 zł

35,08%

Dla obecnych klientów z kontem osobistym: nawet w 15 minut

Dla wszystkich

Brak danych

T-Mobile Usługi Bankowe

Kredyt gotówkowy

499,44 zł

Brak danych

Brak danych

Dla wszystkich

Nie

Źródło: Strony internetowe banków/firm

Najkorzystniej w hapipożyczki

Najniższą ratę (437,67 zł), a zarazem najniższe RRSO (9,57%) pożyczki na 5000 zł ze spłatą rozłożoną na 12 miesięcy, można uzyskać w hapipożyczki. Prezentowane w tabeli warunki dotyczą oferty specjalnej, przygotowanej dla nowych klientów.

Żeby uzyskać hapipożyczkę, nie trzeba dostarczać zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, ani wyciągów z konta. Wystarczy dowód osobisty. Formalności są ograniczone do minimum.

Maksymalna kwota finansowania, o którą można wnioskować to 25 000 zł, a najdłuższy dostępny okres umowy wynosi aż 48 miesięcy. Firma daje możliwość samodzielnego wyboru dnia spłaty rat, przy czym termin pierwszej z nich można odsunąć nawet na za dwa miesiące od zawarcia umowy.

Pieniądze już w 15 minut, ale nie dla wszystkich

Choć każdy z podmiotów oferujących pożyczkę 100% online udostępnia na swojej stronie internetowej kalkulator, z którego można szybko poznać prognozowaną wysokość raty i RRSO umowy, to nie wszystkie instytucje udzielają cennych dla klienta informacji o procedurze kredytowej. Najczęściej brakuje szczegółowych informacji o liczbie i rodzaju dokumentów dochodowych, których załączenie będzie warunkiem do uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej. Nie zawsze dowiemy się też na starcie, ile czasu przyjdzie nam czekać na wypłatę pożyczki.

Osoby, które już są klientami danego banku lub firmy pożyczkowej, zwykle mogą otrzymać pieniądze na swoje konto już w 15 minut. W gorszej sytuacji znajdują się nowi klienci. Na bardzo szybką wypłatę środków nowi klienci mogą liczyć w hapipożyczki – przelew jest wykonywany szybko po zaakceptowaniu i zawarciu umowy pożyczkowej online. Spośród pozostałych instytucji wymienionych w zestawieniu większość nie zdecydowała się na poinformowanie nowych klientów o przewidywanym czasie oczekiwania na gotówkę.

Ekspert Comperia.pl