Pierwsze kroki z kartą Curve: krótka instrukcja obsługi

2019-10-24 14:58:28

Dla jednych nowoczesny gadżet, dla innych płatnicza rewolucja. Karta Curve to rozwiązanie stworzone dla osób, które używają wielu kart bankowych i chcą nimi efektywniej zarządzać. Wyjaśniamy, jak zacząć korzystać z karty Curve.

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest i jak działa karta Curve, sprawdź: Jak działa karta Curve? Poradnik dla zielonych.

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o tym, co należy zrobić, by wyrobić kartę i jak rozpocząć korzystanie z niej.

Krok 1: Pobierz aplikację Curve

Kartę Curve możesz zamówić wyłącznie w aplikacji mobilnej, którą pobierzesz ze sklepów Google Play lub App Store. Aplikacja jest dostępna jedynie na smartfony z systemem Android i iOS.

Niestety interfejs aplikacji jest jedynie w wersji anglojęzycznej. Obecnie nie ma możliwości zmiany języka na polski.

Krok 2: Zarejestruj się

Po pobraniu aplikacji zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się w Curve, dzięki czemu uzyskasz dostęp do panelu klienta i będziesz mógł zamówić kartę.

Podczas procesu rejestracji będziesz musiał podać następujące dane:

  • e-mail
  • numer telefonu
  • imię i nazwisko
  • datę urodzenia
  • adres zamieszkania

Krok 3: Wybierz kartę i ustal PIN

W kolejnym etapie uruchamiania usługi będziesz musiał zadecydować, jaki rodzaj karty chcesz otrzymać. Do wyboru są dwa warianty: Curve Blue lub Curve Black (Brytyjczykom firma udostępnia również trzecią opcję: Curve Metal).

Curve Blue to usługa bezpłatna i to właśnie ją rekomendujemy. Jest ograniczona pod względem funkcjonalności, jednak ich brak nie przeszkadza w wygodnym korzystaniu z karty na co dzień.

Curve Black to usługa płatna, a korzystający z niej mogą dostęp do dodatkowych funkcji, zarezerwowanych dla użytkowników premium.

Po wybraniu karty zostaniesz poproszony o podanie charakteru zatrudnienia i wpisanie adresu do wysyłki karty.

Na zakończenie procesu rejestracji ustanowisz swój kod PIN do aplikacji.

Kolejny krok wymaga uzbrojenia się w cierpliwość. Korzystać z karty będziesz mógł dopiero po jej dostarczeniu. Przesyłka z fizyczną kartą powinna dotrzeć do ciebie w ciągu dwóch tygodni od zamówienia.

Jak dodać karty do aplikacji Curve?

Po otrzymaniu fizycznej karty, będziesz musiał ją aktywować w aplikacji mobilnej.

By płacić plastikiem Curve w sklepach trzeba wykonać jeszcze jeden krok: podpiąć w aplikacji mobilnej co najmniej jedną kartę płatniczą z dowolnego banku. To z podpiętych kart będą ściągane środki na pokrycie transakcji.

Aby połączyć w swoją dotychczasową kartę z usługą Curve:

  • uzupełnij numer karty płatniczej, którą chcesz dodać (możesz przepisać go samodzielnie lub wykonać zdjęcie aparatem)
  • wpisz kod CVV/CVC z dodawanej karty
  • Curve obciąży twoją kartę symboliczną kwotą (analogicznie do przelewu weryfikacyjnego, stosowanego przez banki do potwierdzania umów zawieranych online)
  • wpisz w aplikacji Curve 6-znakowy kod, który znajdziesz w opisie transakcji w swoim banku (jeśli twój bank nie udostępnia szczegółowego podglądu blokad na karcie, będziesz musiał poczekać, aż transakcja zostanie zaksięgowana, a to może potrwać nawet do kilku dni)

Po podpięciu kart w aplikacji możesz już płacić plastikiem Curve oraz wypłacać za jego pomocą gotówkę z bankomatów. Pamiętaj jednak o prowizjach, które mogą zostać naliczone od wybranych transakcji. Więcej o opłatach: Jak działa karta Curve? Poradnik dla zielonych.

Przełączanie między kartami

Płacąc plastikiem Curve, musisz wskazać, która karta ma zostać obciążona. Wyboru dokonasz w kilka chwil w aplikacji, klikając na nadaną przez ciebie nazwę danej karty czy reprezentujący ja obrazek.

Zmiana karty nastąpi natychmiast (w czasie rzeczywistym).

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam