Ranking kredytów gotówkowych w kwocie 85 000 zł: październik 2019 r.

2019-10-02 12:00:23

Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki? Sprawdziliśmy, w których bankach kredyty na większe kwoty są najtańsze. Pożyczając na dowolny cel 85 0000 zł na 84 miesiące, najniższą ratę uzyskasz w BNP Paribas.

Kredyt gotówkowy to najbardziej uniwersalny produkt kredytowy. Dzięki prostemu sposobowi wnioskowania, połączonemu z ograniczeniem formalności, w zależności od warunków dostępnych w poszczególnych bankach potrzebne pieniądze możemy uzyskać w przypadku wielu ofert już podczas jednej wizyty w oddziale, a nawet bez wychodzenia z domu (w procesie online). Zwykle wystarczy tylko dowód osobisty i dokument potwierdzający osiągane dochody (np. zaświadczenie od pracodawcy, PIT lub wyciąg z konta), który czasem może być zastąpiony oświadczeniem o zarobkach.

Zaciągając kredyt konsumencki w banku, klient zyskuje swobodę w dysponowaniu pożyczonymi środkami. Może przeznaczyć je na dowolny cel, np. na wakacje, kurs prawa jazdy czy prezenty dla rodziny. Nie ma obowiązku rozliczania się z poczynionych wydatków, przedstawiania faktur etc.

Brak ograniczeń w sposobie wykorzystania pieniędzy oraz duża rozpiętość dostępnych kwot (od 1000 zł do nawet ponad 200 000 zł) sprawiają, że za pomocą kredytu gotówkowego można sfinansować zarówno mniejsze, jak i większe potrzeby.

Szeroki wybór okresów spłaty (do nawet 12 lat) pozwoli z kolei na łatwe dopasowanie wysokości rat do domowego budżetu również w przypadku kredytów na najwyższe kwoty.

Niezależnie od tego, na co potrzebujemy dodatkowej gotówki, poszukiwania kredytu gotówkowego należy zacząć od przeglądu dostępnych ofert i porównania ich cen w różnych bankach.

W wyborze najtańszej oferty powinniśmy się kierować wysokością RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania) lub łącznym kosztem spłaty, który – podobnie jak RRSO – uwzględnia nie tylko odsetki, ale również opłaty dodatkowe, takie jak prowizja bankowa za udzielenie finansowania oraz składka ubezpieczeniowa, jeśli bank wymaga wykupienia polisy lub jej zawarcie zapewnia dostęp do preferencyjnych warunków cenowych (np. obniża oprocentowanie).

To właśnie te czynniki bierzemy pod uwagę, przygotowując dla Was kolejne rankingi kredytów bankowych.

Ranking kredytów na 85 000 zł

W tym miesiącu sprawdziliśmy, gdzie szukać najkorzystniejszych kredytów na wysokie kwoty. Przeglądu bankowych ofert dokonaliśmy w oparciu o następujące założenia:

  • kwota poszukiwanego kredytu wynosi 85 000 zł

  • zakładany okres spłaty to 7 lat (84 miesiące)

Pod uwagę wzięliśmy tylko uniwersalne oferty, które są dostępne dla wszystkich klientów – na prostych warunkach.

O miejscu w rankingu decydowała wysokość wskaźnika RRSO.

Poniżej prezentujemy zestawienie pięciu najlepszych ofert października wraz z wyszczególnieniem najważniejszych kosztów kredytu, a pod tabelą zamieszczamy dokładny opis warunków najlepszej oferty października.

Najlepsze kredyty gotówkowe na kwotę 85 tys. zł z okresem spłaty: 7 lat (84 miesiące)

Bank

Oferta

Rata

RRSO

Prowizja

Oproc.

BNP Paribas

Kredyt Zielonych Zmian

1 350,89 zł

8,96%

2%

7,99%

ING Bank Śląski

Pożyczka Pieniężna on-line

1 381,40 zł

9,73%

5,99%

7,49%

BOŚ

EKO Pożyczka - Promocja "Jesienna energia"

1 381,75 zł

9,74%

5%

7,79%

Bank Pekao

Pożyczka Ekspresowa - oferta specjalna (na dowolny cel)

1 384,93 zł

9,82%

7,99%

6,99%

Santander Bank Polska

Kredyt gotówkowy

1 387,59 zł

9,88%

3,74%

8,3%

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Najtaniej w BNP Paribas

Na najniższą RRSO (8,96%), a zarazem najniższą ratę (1 350,89 zł), mogą liczyć osoby, które skorzystają z kredytu gotówkowego w ofercie Kredyt Zielonych Zmian w banku BNP Paribas.

Kredyt ten jest dostępny bez ubezpieczenia lub z ubezpieczeniem dobrowolnym lub obligatoryjnym. W przypadku skorzystania z kredytu z ubezpieczeniem stanowiącym obligatoryjne zabezpieczenie spłaty kredytu prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0%  (do wyliczeń uwzględnionych w rankingu przyjęto wartość prowizji stosowanej w wariancie bez ubezpieczenia).

O kredyt można wnioskować samemu lub wspólnie z drugą osobą. Minimalna kwota kredytu to 1000 zł, a maksymalna: 200 000 zł. Spłatę zadłużenia można rozłożyć nawet na 10 lat (okres kredytowania od 85 do 120 miesięcy dostępny jest dla kwoty kredytu powyżej 30 000 zł).

Bank akceptuje różne źródła dochodu, w tym umowy o pracę na czas nieokreślony, emeryturę, umowy zlecenia, a także dochody uzyskiwane za granicą. O kredyt mogą się ubiegać również indywidualni przedsiębiorcy i rolnicy.

Po spełnieniu warunków promocji kredytów gotówkowych „Dwa ostatnie lata bez odsetek” w BNP Paribas Bank Polska S.A, kredytobiorcy mogą liczyć na dodatkowe obniżenie kosztów spłaty. Bank zmniejszy oprocentowanie kredytu do 0% w ostatnich 24 miesiącach spłaty kredytu – wystarczy terminowa spłata rat przez cały okres kredytowania wskazany pierwotnie w umowie. Promocja dotyczy umów zawartych na czas powyżej 5 lat, a przystąpić do niej można do 9 stycznia 2020 roku.

Osoby, które skorzystają z Kredytu Zielonych Zmian, poza możliwością szybkiej realizacji własnych celów, zyskają dodatkowy bonus: przyczynią się do poprawy klimatu. W ramach trwającej do 31 października 2019 r. akcji „Wielkie ogrody tlenowe” Bank zasadzi jedno drzewo Oxytree za nowo zawarty kredyt gotówkowy lub nowo otwarte konto w BNP Paribas.

Kredyt dostępny jest w oddziałach banku i za pośrednictwem infolinii. Osoby, które potrzebują kwoty do 30 000 zł na maksymalnie 7 lat, mogą skorzystać z tej oferty również internetowo.

Ekspert Comperia.pl