Wybieramy konto dla Rodziny 500+

2019-06-07 12:18:35

Mimo że program Rodzina 500+ obowiązuje już od kilku lat, banki nie kwapią się z poszerzaniem swoich ofert o rachunki osobiste, przygotowane z myślą o beneficjentach programu. Sprawdziliśmy, które konta są aktualnie najbardziej opłacalne dla dużych rodzin.

Świadczenie rodzinne, dostępne w ramach programu 500+ obowiązuje już od trzech lat. Wnioski o jego wypłatę można składać nie tylko w urzędach, ale także w bankach, zarówno tych komercyjnych, jak i spółdzielczych, w tym SGB i BPS oraz bankach zrzeszonych. Wykaz wszystkich instytucji umożliwiających wnioskowanie o wypłatę świadczenia można znaleźć na stronie rodzina500plus.gov.pl.

BOŚ: EKOkonto bez Kosztów 500+

  • prowadzenie konta (mies.): 0 zł
  • obsługa karty (mies.): 0 zł (przy płatnościach kartą na min. 300 zł/mies.) LUB 6 zł
  • bankomaty: 0 zł

EKOkonto bez Kosztów 500+ to rachunek osobisty z wysokim oprocentowaniem: 2% w skali roku dla salda do 3000 zł. Osoby które chcą zarabiać na oszczędnościach, mogą dodatkowo korzystać z promocyjnego oprocentowania na EKOKoncie oszczędnościowym - aż do 2,20% (dla salda do 50 000 zł).

Prowadzenie EKOkonta bez Kosztów 500+ jest bezwarunkowo darmowe, jednak opłaty miesięcznej za kartę unikną tylko klienci, którzy w danym miesiącu kalendarzowym zapłacą bezgotówkowo kartą na kwotę min. 300 zł.

Rachunek można założyć w oddziale banku, online lub telefonicznie.

PKO BP: PKO Konto Za Zero dla rodziny 500+

  • prowadzenie konta (mies.): 0 zł (pod warunkiem wpływu świadczenia z programu Rodzina 500+) LUB 8 zł
  • obsługa karty (mies.): 0 zł (pod warunkiem dokonania transakcji kartą lub BLIK-iem na min. 300 zł) LUB 8 zł
  • bankomaty: 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO BP, pozostałe: 3%, min. 5 zł

W PKO BP beneficjenci Programu 500+ mogą założyć specjalne konto rodzinne: PKO Konto Za Zero dla rodziny 500+. Jest to rachunek prowadzony bezpłatnie - pod warunkiem regularnego zapewniania wpływu środków ze świadczenia wychowawczego.

Konto można obsługiwać za pomocą karty debetowej, która będzie bezpłatna wówczas, gdy posiadać rachunku dokona w danym miesiącu rozliczeniowym transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 zł.

Posiadacze PKO Konta za Zero mogą liczyć również na debet do 1000 zł bez odsetek przez 30 dni (opłata 5 zł tylko za miesiąc, w którym użytkownik konta będzie korzystał z limitu).

Konto może być założone jako rachunek wspólny.

Bank Pocztowy: Pocztowe Konto 500+

  • prowadzenie konta (mies.): 0 zł
  • obsługa karty (mies.): usługa niedostępna
  • bankomaty: usługa niedostępna

Bank Pocztowy oferuje osobom korzystającym z Programu Rodzina 500+ Pocztowe Konto 500+. Jest to rachunek oszczędnościowy o oprocentowaniu podwyższonym do 2,5%. Promocyjna stawka obowiązuje dla nowych środków do 10 000 zł w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2019 roku pod warunkiem wpływu w danym miesiącu kwoty minimum 500 zł w ramach świadczenia Rodzina 500+ oraz wpisania w tytule przelewu "R.500+". Pozostałe środki będą oprocentowanie według stawki 0,4% w skali roku.

Niestety do rachunku nie można wyrobić karty debetowej.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam