15 kwietnia Orange Finanse zamieni się w Kompakt Finanse

2019-02-14 08:10:23

15 kwietnia 2019 r. markę Orange Finanse zastąpi Kompakt Finanse, produkty bankowe dostarcza mBank. Zmiana jest podyktowana rozwiązaniem współpracy między mBankiem w Orange Polska, które w ubiegłym roku zadecydowały o zakończeniu wspólnego projektu, prowadzonego pod szyldem Orange Finanse.

Strona orangefinanse.pl będzie działać jeszcze tylko przez dwa miesiące. 15 kwietnia 2019 r. zastąpi ją witryna kompaktfinanse.pl i to na tę domenę zostanie przeniesiona strona logowania do bankowości elektronicznej. Identyfikator i hasła do logowania pozostaną jednak bez zmian.

15 kwietnia przestanie działać również aplikacja mobilna Orange Finanse. Wraz z tym przestaną być dostępne usługi takie jak BLIK i płatności Android Pay.

OF zachęca do przejścia do mBanku

Dotychczasowi klienci OF są już teraz zachęcani do przejścia do mBanku, który przygotował dla nich specjalne warunki przeniesienia produktów posiadanych w OF. Przeniesienie będzie wymagało zmian wcześniej zawartych umów.

Więcej informacji na temat oferty dedykowanej obecnym klientom OF dostępnych jest na stronie kompaktfinanse.pl, na infolinii (+48 42 19 300) i w placówkach mBanku. Osoby, które już teraz korzystają jednocześnie z produktów OF i mBank, otrzymają propozycję przeniesienia później, indywidualnie.

15 kwietnia bank zacznie wypowiadać umowy

Klientom, który nie zdecydują się przejść do mBanku, 15 kwietnia bank zacznie wypowiadać umowy produktów obsługiwanych dotychczas pod marką OF.

Umowy posiadaczy karty kredytowej, kredytu odnawialnego lub kredytu w koncie dla firm w OF, którzy nie przejdą pod skrzydła mBanku, po okresie wypowiedzenia ulegną rozwiązaniu (wiąże się z koniecznością całkowitej spłaty zadłużenia).

Osoby spłacające kredyt gotówkowy z konta osobistego w Orange Finanse, które nie przeniosą produktu do mBanku, pozostaną w Kompakt Finanse, jednak będą musiały wpłacać kolejne raty na nowy numer rachunku technicznego (otrzymają go w indywidualnej korespondencji).

15 kwietnia 2019 r. zmianie ulegnie wygląd kart płatniczych - dotychczasowe karty z nadrukowanym logo Orange Finanse będą działać tylko do 31 lipca br. Nowe karty (z wizerunkiem KF) będzie można zamówić od 15 kwietnia w serwisie transakcyjnym lub na infolinii (+48 42 19 300).

Kompakt Finanse, produkty bankowe dostarcza mBank

Nowa marka nie zagości na rynku zbyt długo. MBank już teraz zapowiedział, że nie będzie rozwijał projektu Kompakt Finanse - docelowo zostanie zamknięty.

Powołany do życia Kompakt Finanse od samego początku istnienia nie będzie prowadzić sprzedaży kont oszczędnościowych, lokat i rachunków pomocniczych.

Wszystkie zmiany związane z końcem marki Orange Finanse zostały szczegółowo wymienione w „Regulaminie produktów i usług dla klientów Kompakt Finanse” oraz w Szczegółowym wykazie zmian.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam