Kredyt dla rolnika: 0% prowizji i niższa marża w promocji BGŻ BNP Paribas

2019-01-16 16:02:00

15 stycznia wystartowała kampania Agro Ofensywa, w ramach której rolnicy mogą liczyć na preferencyjne warunki kredytowania w Banku BGŻ BNP Paribas. Pozyskane środki mogą przeznaczyć na doinwestowanie produkcji rolnej, ogniwa fotowoltaiczne i realizację projektów z dotacją unijną.

Wyróżnikiem oferty banku jest zwolnienie rolników z płacenia prowizji za udzielenie kredytowania. Dodatkowo mogą liczyć na uzyskanie preferencyjnej marży pod warunkiem skorzystania z ubezpieczeń oferowanych za pośrednictwem banku.

Kredyt Agro Ekspress

Agro Ekspress to kredyt w rachunku bieżącym, udzielany do kwoty 2 mln zł (do 70% wartości nieruchomości rolnych) na dowolny cel związany z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, w tym spłatę innego zadłużenia. Marża dostępna w tej ofercie może sięgnąć nawet 0,99%, jeżeli kredytobiorca zdecyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej.

Polisa dostępna jest w trzech wariantach, a każdy z nich zapewnia różną obniżkę marży:

  • marża 0,99% przy zawarciu w Cardif ubezpieczenia na życie i poważne zachorowanie lub ubezpieczenia na życie, NNW i poważne zachorowanie
  • marża 2,99% przy zawarciu w Cardif ubezpieczenia na życie
  • marża 3,99% przy zawarciu polisy NNW w Concordii (ubezpieczenie na życie i zdrowie w Pakiecie VIP Agro)

 

Kredyt wiąże się z koniecznością ustanowienia zabezpieczenia hipotecznego na nieruchomości rolnej. Maksymalny okres kredytowania to 5 lat. Dodatkowym warunkiem skorzystania z promocji jest przeniesienie wpływu z płatności bezpośrednich na rachunek w Banku BGŻ BNP Paribas.

Kredyt na inwestycje w zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych

Rolnicy inwestujący w ekologiczne rozwiązania energetyczne mogą uzyskać w BGŻ BNP Paribas kredyt z prowizją 0% i marżą od 3% (po zakupie ubezpieczenia). Pozyskane pieniądze mogą posłużyć na zakup i montaż fotowoltaiki.

Minimalna kwota finansowania to standardowo 60 tys. zł (w indywidualnych przypadkach kwota może być niższa), a maksymalna: 300 tys. zł, a najdłuższy okres kredytowania sięga 10 lat.

Warunkiem skorzystania z oferty jest wniesienie 15-procentowego wkładu własnego i zastosowanie zabezpieczenia kredytu. Jako zabezpieczenie stosowane jest przewłaszczenie lub zastaw na rzeczach ruchomych lub hipoteka na nieruchomości (bez możliwości zabezpieczenia kredytu na instalacji fotowoltaicznej lub jej części).

Kredyt Unia+

To oferta przygotowana na realizację projektów współfinansowanych ze środków unijnych. W przypadku tego kredytu ubezpieczenie jest obowiązkowe, podobnie jak min. 10-procentowy wkład własny. Polisa zawierana jest z Concordią i obejmuje ubezpieczenie sprzętu/majątku/budynków/życia i zdrowia. Maksymalny okres spłaty to 15 lat.

Ze wszystkich promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci BGŻ BNP Paribas. Rolnicy, którzy już są klientami banku, mogą ponadto uzyskać preferencyjny kredyt na kwotę co najmniej 200 tys. zł.

Promocja Agro Ofensywa potrwa do 31 maja 2019 r.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam