Karta wielowalutowa dla firm od Alior Banku: zapłacisz w aż 23 walutach

2018-10-23 15:02:49

Już w 23 walutach przedsiębiorcy mogą płacić jedną kartą - w Alior Banku. Wprowadzona do oferty karta wielowalutowa Mastercard Debit Commercial kosztuje tyle samo, co standardowa debetowówka, a dostępna jest dla wszystkich klientów biznesowych, którzy posiadają lub założą konto firmowe.

Nowość w ofercie Alior Banku: Mastercard Debit Commercial to karta obsługująca do 23 następujących walut:

euro, dolar amerykański, funt brytyjski, korona szwedzka, korona norweska, frank szwajcarski, dolar australijski, dolar kanadyjski, korona czeska, rubel, forint, jen, lira turecka, lej rumuński, lew bułgarski, rand południowoafrykański, peso meksykańskie, kuna chorwacka, juan chiński, bat tajlandzki, szekel izraelski, dolar hongkoński i korona duńska.

Kartą wielowalutową można płacić bezgotówkowo, przez Internet, pobierać pieniądze z bankomatów, a także realizować płatności ApplePay i GooglePay.

Zarówno otworzyć konto firmowe, jak i zamówić do niego kartę wielowalutową można jedynie w oddziale banku. Zarządzać kartą wielowalutową (w tym podpinać ją do wybranych kont walutowych) można już wygodnie w bankowości internetowej.

Jak działa karta wielowalutowa?

Karta wielowalutowa to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób, które często realizują transakcje w różnych walutach i chcą przeprowadzać je taniej - bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Mechanizm działania karty z funkcją multiwalutowości polega na automatycznym rozpoznawaniu waluty transakcji i obciążeniu kwotą płatności konta prowadzonego w danej walucie. Przykładowo: jeśli klient posiada podpięte do karty konto w euro, funtach i dolarach, to kiedy zechce zapłacić kartą rachunek w dolarach, karta obciąży płatnością rachunek dolarowy. W ten sposób przedsiębiorca unika kosztów przewalutowania.

W przypadku karty wielowalutowej Alior Banku kontem podstawowym dla karty jest rachunek w euro, co znaczy, że jeśli przedsiębiorca będzie chciał zeralizować transakcję w walucie, w której nie posiada podpiętego do karty konta (lub nie posiada na rachunku pomocniczym środków), transakcja - po przewalutowaniu - zostanie rozliczona w euro.  

Prowizje od transakcji kartą wielowalutową w Alior Banku

Prowizje od transakcji bezgotówkowych realizowanych kartą wielowalutową wynoszą:

  • 0% dla walut: EUR, USD, GBP, SEK, NOK
  • 1% dla walut pozostałych w przypadku transakcji rozliczonych na rachunku pomocniczym powiązanym z kartą
  • 3% od transakcji w walucie innej niż EUR i rozliczonej na rachunku w EUR

Prowizje od wypłat gotówki z bankomatów przy użyciu karty wielowalutowej wynoszą:

  • 0 zł: bankomaty w oddziałach Alior Banku
  • 1% min. 3 zł: pozostałe bankomaty krajowe
  • 3% min. 6 zł: bankomaty zagraniczne

Ile kosztuje firmowa karta wielowalutowa w Alior Banku?

  • podstawowa opłata za kartę: 3 zł/mies.
  • dodatkowa opłata za kartę: 6/0 zł mies.
  • wydanie karty: 0 zł za 3 pierwsze, 30 zł za każdą kolejną
  • podpięcie rachunków walutowych: 0 zł za 5 pierwszych, 30 zł za każdy kolejny

Opłata miesięczna za obsługę karty wielowalutowej jest taka sama jak w przypadku pozostałych kart debetowych dla biznesu i wynosi: 3 zł/mies. (opłata podstawowa) + 6/0 zł mies. (opłata dodatkowa). Z opłaty dodatkowej zwolnieni są klienci, którzy w danym miesiącu przeprowadzą min. 4 transakcje bezgotówkowe kartą.

W przypadku przedsiębiorców rozliczających się na zasadzie pełnej rachunkowości wydanie pierwszych 3 kart jest bezpłatne, w przypadku kolejnych pobierana jest opłata w wysokości 30 zł.

Powiązanie pierwszych 5 rachunków pomocniczych z kartą wielowalutową kosztuje 0 zł, kolejne: po 30 zł.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam