Jesień w nowym M - mBank obniża marże kredytów hipotecznych

2018-10-15 13:48:20

Marża obniżona do nawet 1,9% i 0,5% prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego - to podstawowe warunki promocji mBanku, która potrwa jeszcze przez miesiąc. Preferencyjne stawki cenowe dostępne są dla klientów z kontem osobistym, którzy ubezpieczą się na życie.

Tylko do 7 listopada 2018 r. osoby, które skorzystają z kredytu hipotecznego w mBanku, będą mogły skorzystać z preferencyjnych warunków spłaty. W okresie promocji bank obniży marżę kredytową do 1,9% dla kredytów mieszkaniowych w PLN na min. 150 000 zł i z wkładem własnym w wysokości minimum 20%. Dla klientów, których wkład własny wyniesie mniej niż 20%, marża zostanie obniżona do 2%.

Na niższe koszty odsetkowe będą mogli też liczyć osoby, które zdecydują się na kredyt konsolidacyjny oraz pożyczkę hipoteczną na kwotę min. 20 000 zł. W ich przypadku marża wyniesie odpowiednio: 4,35% oraz 3,7%. Oferta dotyczy jedynie zobowiązań zaciąganych w złotówkach.

Kredyt hipoteczny w mBanku: marże i prowizje

Oprócz niższej marży kredytobiorcy zyskają też na obniżeniu kosztów prowizyjnych. Prowizja pobierana za udzielenie kredytu hipotecznego zostanie obniżona do 0,5%, a w zakresie kredytów konsolidacyjnych i pożyczek hipotecznych wyniesie 1,5%.

Marże w promocji kredytów hipotecznych w mBanku

Oferta

(dotyczy finansowania w PLN)

Marża promocyjna

Prowizja

Kredyt hipoteczny (wkład własny od 20%)

1,9%

0,5%

Kredyt hipoteczny (wkład własny poniżej 20%)

2%

0,5%

Kredyt konsolidacyjny

4,35%

1,5%

Pożyczka hipoteczna

3,7%

1,5%

Obowiązkowe konto i ubezpieczenie

Uczestnicy promocji zostaną zobowiązani do posiadania lub założenia konta osobistego w mBanku i wykupienia ubezpieczenia na życie z oferty banku.

Warunek posiadania rachunku osobistego (np. eKonto z taryfą Standard) będzie uznany za spełniony, jeśli konto ma lub założy przynajmniej jeden kredytobiorca. Tymczasem wymóg ubezpieczenia życia dotyczy każdego z kredytobiorców. Składka ubezpieczeniowa będzie naliczana miesięcznie przez 5 lat od momentu uruchomienia kredytu (lub pożyczki) i wyniesie 0,045% naliczane od salda zadłużenia.

Jeżeli kredytobiorca lub kredytobiorcy przez pełne 5 lat od uruchomienia kredytu (albo wypłaty pierwszej transzy) będą spełniać warunki wymienione w regulaminie oferty, promocyjna marża ich kredytu stanie się po tym czasie marżą ostateczną i będzie obowiązywać do końca okresu kredytowania.

Kredytobiorcy, którzy w ciągu pierwszych 5 lat spłaty kredytu zrezygnują z obligatoryjnej polisy na życie, będą musieli się liczyć z podwyżką marży do poziomu standardowego (kredyt hipoteczny: 2,9% lub 3% - zależnie od wysokości wkładu własnego, kredyt konsolidacyjny: 6,53%, pożyczka hipoteczna: 5,55%).

Jeszcze taniej z mniejszym mieszkaniem…

Osoby, które zamierzają nabyć lub wybudować lokal o powierzchni do 80 metrów kwadratowych, mogą starać się o dodatkowe obniżenie prowizji o 0,5 p.p. (punktu procentowego).

…lub z umową o pracę

Na obniżkę marży o 0,05 p.p. mogą z kolei liczyć osoby, które planują zakup nieruchomości na rynku wtórnym, a ich wyłącznym źródłem dochodu jest umowa o pracę.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam