Ranking kont z premią

2018-07-12 09:33:53

Premie za samooszczędzanie, darmowe karnety na siłownię, zwrot za wydatki w sklepach czy opłacanie domowych rachunków – m.in. na takie nagrody mogą liczyć osoby, które otwierają konto w nowym banku. Bonusy to jednak nie wszystko, co powinna zawierać dobra oferta. Co najmniej tak samo istotne powinny być potencjalne opłaty związane z obsługą ROR-u. Im niższe koszty korzystania z rachunku, tym lepiej dla kieszeni jego posiadacza. O tym, które konta z premią pozwolą zyskać najwięcej, dowiesz się z najnowszego rankingu Comperia.pl.

W tym miesiącu sprawdziliśmy, które oferty ROR-ów, czyli rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, będą najbardziej się opłacać osobom poszukującym dodatkowych zysków. Podczas analizowania ofert poszczególnych banków skupiliśmy się na porównaniu kont, które w prosty sposób umożliwiają uzyskanie premii pieniężnej lub innej nagrody za założenie konta i korzystanie z jego podstawowych funkcji, takich jak płatności kartowe lub przelewy. Nie braliśmy pod uwagę programów rekomendacyjnych, w ramach których bonusy byłyby dostępne dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków, typu polecenie oferty innym osobom.

Spośród rachunków kwalifikujących się do rankingu wyłoniliśmy te, których posiadacze najmniej zapłacą za posiadanie konta, użytkowanie karty i wypłaty gotówkowe. Ze względu na trwający okres wakacyjny tym razem zamiast tradycyjnego porównania kosztów wypłat pieniędzy z bankomatów, pokusiliśmy się o porównanie wysokości prowizji za pobranie gotówki ze sklepowych kas, przy okazji codziennych zakupów. Usługi typu cash back (dla kart Visa) czy „Płać i wypłacaj” (dla kart Mastercard) – bo to o nich mowa – mogą być szczególnie przydatne turystom udającym się w góry, gdzie o bankomaty trudno, ale za to w większości nawet najmniejszych miejscowości znajdzie się sklep lub stacja benzynowa.

Dostępne konta z premią uszeregowaliśmy pod kątem kosztów, zgodnie z następującymi założeniami:

  • z konta będzie korzystać osoba, która nie jest w stanie zadeklarować stałych miesięcznych wpływów wynagrodzenia,

  • posiadacz rachunku dokona w danym miesiącu 5 płatności kartą po ok 50 zł (łącznie: 250 zł),

  • raz w ciągu okresu rozliczeniowego użytkownik konta skorzysta z wypłaty gotówkowej podczas zakupów w sklepie (usługa cash back lub „Płać i wypłacaj”).

Najlepsze konta z premią

Bank 

Konto

Suma kosztów

Konto

Karta

Cash back/ /Płać i wypłacaj

Premia

mBank

eKonto standard

0 zł

0 zł

0 zł

0 zł

do 160 zł premii w ramach promocji "eKonto z premią – I edycja"

BGŻ BNP Paribas

Konto Optymalne

1 zł

0 zł

0 zł

1 zł

karnety elektroniczne na max. 6 mies. darmowego korzystania z obiektów sportowych współpracujących z OK System S.A. w ramach promocji „Aktywnie z kontem”

BZ WBK

Konto Jakie Chcę

1,5

0 zł

0 zł

1.5 zł

zwrot 1% za płatności za rachunki - gaz, prąd, internet/TV/Telefon

T-Mobile Usługi Bankowe

Freemium

6 zł

0 zł

6 zł

0 zł

5% zwrotu wartości zakupów - do 15 zł miesięcznie, nie więcej niż 180 zł

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Direct

7 zł

0 zł

7 zł

0 zł

do 140 zł premii za założenie konta, wykonanie transakcji BLIK-iem i przelew wynagrodzenia

Bank Pekao

Konto Przekorzystne

9.99 zł

6 zł

3 zł

0.99 zł

Rabaty do 10% na noclegi, wynajem domków, przelot samolotem i wypożyczenie samochodu i wiele innych w ramach Galerii Rabatów

eurobank

Active

13.90 zł

9 zł

4.90 zł

0 zł

5% (maksymalnie 720 zł) zwrotu za wydatki kartą na rozrywkę, sport i rekreację dołączając do Programu „Rodzina i Przyjaciele"

Alior Bank

Konto Jakże Osobiste

15 zł

10 zł

5 zł

0 zł

zwrot 1% za zakupy - do 20 zł miesięcznie (po wyborze korzyści)

Credit Agricole

Konto dla Ciebie

16 zł

7 zł

9 zł

0 zł

premia za przeniesienie konta z innego banku (do 200 zł po spełnieniu warunków),
zwrot do 5% wartości rachunków - maks. 300 zł rocznnie - za media (po spełnieniu warunków),
premia do 50% wartości transakcji w ramach CAsaver - maks. 25 zł miesięcznie, do 300 zł rocznie

Źródło: Porównywarka Comperia.pl

Biorąc pod uwagę założenia rankingu, jedynie posiadacze eKonta w mBanku nie zapłacą nic za konto, kartę i cash back. Koszt miesięczny posiadania rachunku to bezwarunkowe 0 zł, a żeby zapewnić sobie zwolnienie z podstawowej opłaty za kartę, wystarczy co miesiąc 5-krotnie zapłacić nią bezgotówkowo. Darmowe są również przelewy internetowe w PLN oraz wypłaty od 100 zł z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i BZ WBK. Zwolenników nowych technologii ucieszy możliwość pobierania gotówki z bankomatów za pomocą BLIK-a (bez dodatkowych opłat) i płacenia telefonem z Google Pay i Apple Pay jeszcze zanim otrzymają plastikową kartę.

Osoby, które założą eKonto w promocji, mogą zyskać dodatkowe 30 zł miesięcznie, przyznawane przez 5 kolejnych miesięcy. Wystarczy za codzienne zakupy płacić kartą, Google Pay/Appele Pay lub BLIK-iem. Maksymalna wartość premii to 150 zł. Oprócz tego posiadacze konta zyskają kolejne 10 zł (jednorazowo) za rozpoczęcie odkładania pieniędzy na „Moje cele”. Jest to osobne subkonto, na które po każdej płatności kartą lub przelewie drobne kwoty z Twojego konta odłożą się automatycznie. Im więcej razy płacisz, tym częściej będą się odkładały pieniądze.

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się BGŻ BNP Paribas z Kontem Optymalnym. Jego posiadacze również nie zapłacą nic za konto i kartę, ale dodatkowy koszt pojawi się w przypadku pobierania gotówki w punktach usługowo-handlowych: 1 zł od transakcji. Zachętą do założenia konta tym razem są bezpłatne karnety (ważne pół roku), uprawniające do wejść na obiekty sportowe współpracujące z OK System.

O 50 gr więcej od każdej wypłaty gotówkowej kosztuje pobranie pieniędzy ze sklepowej kasy z kartą BZ WBK, wydaną do Konta Jakie Chcę. Posiadacz tego rachunku nie poniesie opłaty miesięcznej za konto i kartę, a w ramach bonusu będzie mógł liczyć na zwrot 1% za płatności za rachunki - gaz, prąd, internet, telewizję i telefon.

Dokładne warunki przyznania premii wymienionych w powyższej tabeli zawarte są w regulaminach promocji, dostępnych na stronach poszczególnych banków.

Ekspert Comperia.pl