Mieszkanie Plus: pierwsze lokale będą gotowe już w tym kwartale

2018-03-31 15:32:14

Pierwsi beneficjenci programu Mieszkanie Plus otrzymają klucze do lokali już w II kwartale 2018 roku - podaje BGK Nieruchomości. Najszybciej z budową i oddaniem do użytku mieszkań uporają się Biała Podlaska i Jarocin.

Łączna liczba lokali, które mają zostać przekazane do użytkowania w ramach programu Mieszkanie Plus to aż 25 tys., z czego 2 tys. mieszkań jest już w trakcie budowy. Jak podaje BGK Nieruchomości, zsumowana wartość przygotowanych inwestycji przekracza 6 mld zł.

Celem programu jest zwiększenie podaży mieszkań na wynajem. Mieszkania udostępniane z rządowych pieniędzy mają nie tylko zasilić rynek nieruchomości na wynajem, ale i umożliwić długoterminowy najem po korzystnych cenach. Jak bardzo? Czynsz za wynajem 50-metrowego mieszkania w Białej Podlaskiej ma wynieść (razem z mediami) tylko 900 zł miesięcznie.

To właśnie w Białej Podlaskiej (oraz Jarocinie) prace inwestycyjnych są na najbardziej zaawansowanym etapie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi lokatorzy wprowadzą się do budynków już w II kwartale 2018 r.

Biała Podlaska już opublikowała listę najemców. Ci, którzy się na niej nie zmieścili, ale pozytywnie przeszli weryfikację czynszową, zostali wpisani na listę oczekujących. Łącznie miasto odda do użytku 186 lokali w ramach programu Mieszkanie Plus. Zainteresowanych zamieszkaniem w nich było 1,3 tys. osób, ale tylko 380 tys. z nich przeszło etap weryfikacji pod względem zdolności do zapłaty czynszu. 10% wnioskujących to osoby spoza miasta.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam