Play otwiera market ubezpieczeniowy

2017-12-29 18:30:42

Na rynku ubezpieczeniowym zagościła nowa marka: Play Ubezpieczenia. To nowa aplikacja od Play, który zapewnia swoim abonentom dostęp do katalogu polis wybranych towarzystw ubezpieczeniowych. Czy mobilny market ubezpieczeniowy od Play stanie się groźną konkurencją dla agentów.

Play to kolejny telekom, który poszerza swoją ofertę o usługi niezwiązane z branżą telekomunikacyjną. O ile Orange, T-Mobile i Plus poszły w stronę bankowości, o tyle Play (na razie?) zadowala się sektorem ubezpieczeniowym.

Operator udostępnił klientom aplikację na smartfony, za której pośrednictwem można szybko wykupić niezbędną polisę. Play Ubezpieczenia ma być miejscem, w którym klient bez problemu znajdzie potrzebną polisę, a potem w kilka chwil podpisze umowę, dostosowaną do jego oczekiwań.

Dzięki Play Ubezpieczenia będzie można o dowolnej porze i z dowolnego miejsca na świecie ubezpieczyć siebie oraz swoją rodzinę. Każdy zakup jest potwierdzony kodem, który Play wyśle na numer telefonu abonenta.

Ponad 25 polis różnych TU

Abonenci operatora mają obecnie możliwość zakupu wybranych spośród ponad 25 unikalnych produktów ubezpieczeniowych (dostępnych w dwóch wariantach: Standard i Premium). Wykupić można m.in. ubezpieczenia zdrowotne, turystyczne, sportowe, motoryzacyjne, assistance domowe i OC w życiu prywatnym.

Jedno ubezpieczenie za darmo przez 12 miesięcy

W obecnej ofercie marketu Play znajdują się również do wyboru darmowe przez pierwsze 12 miesięcy polisy:

  • Wsparcie Prawne (dające dostęp do konsultacji prawnych),

  • Gryzący Problem (zapewniające bezpłatne badania na wykrycie boreliozy),

  • Naprawy Domowe (assistance domowe, umożliwiające np. uzyskanie fachowej pomocy po awarii sprzętu AGD).

W przypadku korzystania już z jednego z bezpłatnych ubezpieczeń pozostałe można mieć już za

Tylko dla abonentów

Oferta Play Ubezpieczenia jest na razie dostępna tylko dla klientów indywidualnych, korzystających z usług abonamentowych w Play. Dlaczego tylko dla nich? Ponieważ składki ubezpieczeniowe mają być doliczane do comiesięcznych rachunków od Play za wykupione usługi telekomunikacyjne. W ten sposób klient nie będzie musiał samodzielnie dbać o opłacanie składek wykupionych ubezpieczeń. Ma być szybko i wygodnie: kilka usług – jeden rachunek.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam