PZU GO: czujnik i aplikacja pomogą wykrywać niebezpieczne sytuacje na drodze

2019-05-17 12:58:54

PZU udostępniło klientom nowy wariant ubezpieczenia PZU Pomoc w Drodze z rozszerzeniem o PZU GO. PZU GO to specjalny zestaw narzędzi, obejmujący czujnik i aplikację mobilną, dzięki którym kierowca poszkodowany w wypadku może szybko uzyskać pomoc w razie potrzeby.

PZU wzbogaciło pakiet PZU Pomoc o wariant PZU GO. PZU GO to pakiet narzędzi, w którego skład wchodzi czujnik montowany w samochodzie (tzw. beacon) i aplikacja na urządzenia mobilne. Oba urządzenia ze sobą współpracują w celu wychwytywania niebezpiecznych sytuacji i zbierania danych na temat stylu jazdy kierowcy.

Szybka pomoc po wypadku

Dzięki PZU GO kierowca zyskuje błyskawiczną pomoc podczas wypadku - wszystko za sprawą automatycznego wykrycia sytuacji niebezpiecznych i opcji zawiadomienia Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Podczas wypadku czujnik przekazuje poprzez bluetooth informację do telefonu kierowcy o zdarzeniu. W ten sposób ubezpieczyciel zostaje natychmiast powiadomiony o zajściu i może błyskawicznie zareagować.

Po otrzymaniu sygnału ubezpieczyciel będzie się próbował skontaktować z kierowcą, by sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Jeśli ubezpieczony nie odbierze telefonu, ubezpieczyciel zawiadomi Centrum Powiadamiania Ratunkowego. CPR z kolei w razie potrzeby będzie mogło wysłać karetkę w ostatnie miejsce wskazania GPS.

Kontakt z PZU za pomocą jednego przyskisku

Aplikacja ułatwia również kontakt z infolinią PZU - żeby połączyć się z konsultantem, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Kierowca będzie mógł w prosty sposób uzyskać pomoc, gwarantowaną w ramach umowy PZU Pomoc w Drodze.

Monitorowanie stylu jazdy

PZU GO ponadto umożliwia jednocześnie łatwą analizę swojego stylu jazdy, co ułatwi kształtowanie bezpiecznych nawyków prowadzenia auta. W aplikacji kierowca znajdzie dane o przejechanych trasach i podsumowanie stylu jazdy.

Użytkownik aplikacji może w każdej chwili sprawdzić, jak przejechał wybraną trasę, zweryfikować, czy nie hamował zbyt gwałtownie lub nie przekroczył prędkości. Te dane umożliwią mu ocenę stylu jazdy i wprowadzenie ewentualnych korekt, które przysłużą się poprawie jego bezpieczeństwa na drodze.

Ubezpieczenie PZU GO dostępne jest u wybranych agentów i w oddziałach PZU.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam