EnveloBank: wystartowała nowa marka Banku Pocztowego

2017-09-28 17:32:14

Wczoraj (w środę, 27 września 2017 r.) na rynku zadebiutował EnveloBank. To nowa marka Banku Pocztowego, który chce przyciągnąć w swoje progi młodszych klientów, zainteresowanych przede wszystkim elektronicznymi kanałami obsługi.

Startowa oferta EnveloBanku jest raczej skromna: po jednym koncie osobistym i dla firm, kredyt gotówkowy, dwie lokaty i moneyback. Póki co bank nie udostępnia kont oszczędnościowych, kart kredytowych lub ubezpieczeń. Wiele do życzenia pozostawia też oferta lokacyjna. Na razie w jej skład aktualnie wchodzą tylko dwie lokaty: 1-miesięczna (1,5% w skali roku) i 8-miesięczna (średnie oprocentowanie tej lokaty progresywnej to 1,38% rocznie). W dodatku Lokatę Mobilną można założyć jedynie przez aplikację mobilną banku.

Prześwietlamy EnveloKonto

  • 0 zł za prowadzenie konta (bez dodatkowych warunków)
  • 0 zł za przelewy w PLN
  • 0 zł wypłaty z bankomatów krajowych
  • 0 lub 5 zł za kartę (opłata warunkowa); 0 zł dla osób do 26 lat

Niezaprzeczalnym atutem EnveloBanku jest z kolei konto osobiste. EnveloKonto jest bezwarunkowo bezpłatne i oferuje darmowe przelewy w PLN (krajowe) i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Bezpłatna może być w jego przypadku także karta debetowa, jednak pod warunkiem wykonania min. 1 płatności bezgotówkowej i zaksięgowania na rachunku w miesiącu poprzedzającym bieżący okres rozliczeniowy przelewu lub przelewów z innych banków na kwotę min. 1000 zł. Osoby, które nie spełnią tych warunków, zapłacą za obsługę karty 5 zł.

Konto można założyć przez Internet: umowę dostarczy kurier lub otwarcie rachunku zatwierdzimy przelewem weryfikacyjnym z innego banku. Umowę rachunku można też podpisać standardowo w placówce (Banku Pocztowego).

Moneyback: EnveloBonus i Visa Oferty

Bonusem dla posiadaczy EnveloKonta jest możliwość otrzymywania zwrotu wydatków poniesionych na dostawę zakupów internetowych. Wystarczy zarejestrować się w programie (klikając w bankowości internetowej opcję "Dołącz do programu"), a następnie opłacać e-zakupy przelewem lub kartą. Wartość koszyka musi wynosić minimum 30 zł. Maksymalnie można otrzymać zwrot do 20 zł miesięcznie, a 200 zł rocznie. Za pojedynczą przesyłkę standardowo bank przyznaje 2 zł zwrotu.

Visa Oferty z kolei umożliwia zwrot części wydatków poniesionych na zakup towarów i usług u partnerów programu, np. 5% zwrotu za paliwo albo 10% za zakupy spożywcze. Wystarczy zarejestrować się w programie na stronie visaoferty.pl i opłacać rachunki kartą.

Kredyt gotówkowy do 100 000 zł

W ramach kredytu gotówkowego pożyczyć można od 300 zł do 100 000 zł. Spłatę można rozłożyć na okres od 3 miesięcy do 10 lat. Niestety na podpisanie umowy wnioskodawca będzie musiał udać się do wybranej placówki Poczty lub Banku Pocztowego.

Marzena Kazbieruk