W tych bankach ubezpieczysz się od nowotworu

2017-09-21 09:29:27

Choć "moda" na ubezpieczenia na wypadek zachorowania na nowotwór zawitała do Polski zaledwie kilka lat temu, dziś tego typu polisy dostępne są w większości towarzystw ubezpieczeniowych, a także goszczą w ofertach wielu banków. Te ostatnie pełnią rolę pośredników przy zawieraniu umów.

Popularność ubezpieczeń od raka wynika w dużej mierze z rosnącej skali wykrytych zachorowań. Nowotwory to po chorobach układu krwionośnego najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce. Zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Nowotworów rocznie choroba pozbawia życia ok 100 000 osób. Największe spustoszenie sieją nowotwory płuc (niezależnie od płci chorego). Wśród mężczyzn niewiele rzadziej spotykanym zagrożeniem jest także rak jelita grubego i gruczołu krokowego, natomiast u kobiet: nowotwór piersi i jelita grubego.

Rak nie zawsze oznacza wyroku śmierci. W większości przypadków odpowiednie leczenie może wyeliminować chorobę lub przynajmniej znacznie wydłużyć życie pacjenta. Do tego jednak potrzebne są pieniądze. Same pojedyncze sesje chemioterapii to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. I niestety niezbędne środki chorzy często muszą zdobywać we własnym zakresie - czas oczekiwania na leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia często bywa zbyt długi.

Specjalnie dla osób, które chcą się zabezpieczyć finansowo na wypadek zachorowania na nowotwór, przygotowaliśmy zestawienie banków i ubezpieczycieli, którzy mają w swoich ofertach polisy od raka:

  • MetLife - Diagnoza Nowotworu
  • Aviva - Ubezpieczenie w razie Poważnego Zachorowania
  • Allianz - Poważne Zachorowania
  • Nationale Nederlanden - Rakowi Wspak
  • AXA - Pomoc na Raka
  • AIG - Ubezpieczenie następstw zachorowania na raka Triumf
  • BGŻ BNP Paribas i AIG Europe Limited Oddział w Polsce - Ubezpieczenie Wiktoria
  • mBank i AXA Ubezpieczenia TUiR - Ubezpieczenie mWaleczni
  • BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie - Onkopolisa

Zanim podpiszesz umowę ubezpieczenia, dobrze zastanów się nad rodzajem pomocy finansowej, jaką zechcesz otrzymać na wypadek zachorowania. Czy zależy Ci na jednorazowej wypłacie świadczenia? Czy może nie chcesz otrzymać pieniędzy do ręki, ale oczekujesz, że ubezpieczyciel w pełni pokryje koszty leczenia? Warto również przemyśleć wysokość sumy ubezpieczenia i zapoznać się z pozostałymi, istotnymi warunkami umowy, by uniknąć rozczarowań. Zobacz też, jak nie nabrać się na pułapki w polisach na raka.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam