Kredyty dla firm z gwarancją de minimis w Nest Banku

2017-09-08 14:45:43

W ofercie kredytów dla firm Nest Banku ponownie zagościła Portfelowa Linia Gwarancyjna de minimis. Gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego mogą też posłużyć przedsiębiorcom jako zabezpieczenie dwóch innych rodzajów finansowania: BIZnest Kredytu w Ratach - Przedsiębiorca i BIZnest Kredytu w Ratach - Profesjonalista.

Z początkiem września Nest Bank przystąpił do rządowego programu "Wspierania przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego". Program został opracowany z myślą o mikro, małych i średnich firmach, które mają problem z uzyskaniem potrzebnego im finansowania na rozwój działalności czy bieżące wydatki.

Pomoc do 200 000 euro

W przypadku kredytów firmowych banki zwykle wymagają od przedsiębiorców wykazania i ustanowienia zabezpieczenia spłaty długu. Gdy przedsiębiorca nie jest w stanie sprostać takim wymogom, bo np. nie posiada jeszcze majątku o odpowiedniej wartości, często jest odprawiany z kwitkiem. Gwarancje de minimis mają stanowić pomoc w takich właśnie przypadkach. Korzystając z nich, gwarantem spłaty zadłużenia staje się BGK. oznacza to, że jeśli kredytobiorca w pewnym momencie nie będzie w stanie spłacać rat, obowiązek regulowania długu spadnie na BGK.

Maksymalna wartość pomocy, o jaką można się starać w ramach gwarancji de minimis, to łącznie 200 000 euro w okresie obejmującym bieżący rok podatkowy i 2 lata podatkowe go poprzedzające.

Brak dodatkowych opłat + rabaty

Osoby, które zdecydują się na kredyt z gwarancją de minimis, ponoszą jedynie koszty udzielenia i obsługi kredytu. Złożenie wniosku o udzielenie gwarancji jest bezpłatne.

W przypadku BIZnest Kredytu w Ratach dla przedsiębiorców i profesjonalistów Nest Bank dodatkowo stosuje preferencyjne warunki cenowe. Przedsiębiorca może liczyć na obniżoną prowizję lub niższą marżę. "Starą" nowością w ofercie banku jest też Portfelowa Linia Gwarancyjna de minimis dla mikrofirm, która już wcześniej była udostępniana przez bank.

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i chciałbyś uzyskać kredyt z gwarancją, ale obawiasz się formalności, nie musisz się o nic martwić. Wypełnienie wniosku o udzielenie gwarancji to zaledwie kilka minut, a sam wniosek złożysz razem z wnioskiem o kredyt. Gwarancja jest udzielana na czas do 27 miesięcy, ale nie dłużej niż na okres kredytu + 3 miesiące. Gwarancja de minimis dla kredytu obrotowego stanowić może do 60% kwoty udzielonego kredytu. Uwaga! koszty kredytu (w tym odsetki) nie są objęte gwarancją.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam