Darmowe korzyści z Kontem Jakże Osobistym w Alior Banku

2017-09-05 16:21:29

Wczoraj w ofercie Alior Banku pojawiło się Konto Jakże Osobiste - darmowe dla aktywnych klientów, nieco kosztowne dla tych pozostałych. Jedno jest pewne: to ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które chcą skonfigurować rachunek wedle własnych potrzeb.

Wraz z wprowadzeniem nowego ROR-u Alior Bank wycofał ze sprzedaży Konto Wyższej Jakości, Konto Rozsądne i Konto Alior Rachunki w Pakiecie. Wkrótce niedostępne będzie też dla nowych klientów Konto Internetowe. W koszyku banku pozostaną z kolei Konto Elitarne (dla klientów z segmentu bankowości prywatnej) i HAIZ (rachunek młodzieżowy). Alior to kolejny bank, który zdecydował się na odchudzenie ofert rachunków bieżących - dwa tygodnie temu podobny zabieg przeprowadził BZ WBK, a jeszcze wcześniej mBank i Getin Bank. Ciekawsze jest jednak to, że zarówno Alior, jak i BZ WBK zdecydowały się wprowadzić rachunki uniwersalne, pozwalające na ich "personalizację": uzależniając koszty obsługi i dostęp do dodatkowych, bezpłatnych usług od woli samego klienta.

I tak w przypadku Konta Wyższej Jakości jego posiadacz może wskazać dwie usługi, z których będzie miał prawo korzystać bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Każda kolejna będzie wiązała się z opłatą 3,5 zł. A wybierać można spośród następujących korzyści:

  • bezprowizyjne wypłaty z bankomatów krajowych (standardowy koszt to 2,5 zł od transakcji w przypadku pobierania gotówki z bankomatów obcych; z bankomatów BZ WBK można korzystać w tym zakresie za darmo)
  • bezprowizyjne bankomaty za granicą (standardowy koszt to 5 zł od transakcji) 
  • bonusowe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym (1,46% dla kwot do 20 tys. zł)
  • oprocentowanie 0% na limicie odnawialnym w koncie przez 10 dni
  • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych
  • assistance wypadkowe
  • ubezpieczenie podróżne za granicą
  • moneyback od płatności zbliżeniowych telefonem (1%, maksymalnie można uzyskać do 20 zł zwrotu miesięcznie)
  • możliwość udziału w programie Mastercard Priceless Specials

Warto podkreślić, że dwie darmowe usługi można dowolnie zmieniać, w zależności od bieżących potrzeb. Korzyści są aktywne od następnego dnia po dniu ich aktywowania (wyjątkiem jest Mastercard Priceless Specials, gdzie termin może się wydłużyć do 10 dni). Z aktywnej korzyści można zrezygnować w każdej chwili, ale będzie ona aktywna do końca miesiąca. Jeśli zatem posiadasz już 1 bezpłatną usługę i rezygnujesz z drugiej, bo chcesz ją zamienić na trzecią, to jeśli nie chcesz płacić za tę trzecią korzyść, poczekaj z jej aktywacją do kolejnego miesiąca. W przeciwnym razie od tej trzeciej (i kolejnej) korzyści aktywnej na koniec miesiąca będzie pobrana opłata.

Jeśli chodzi o podstawowe opłaty związane z posiadaniem rachunku bankowego, to prowadzenie Konta Jakże Osobistego standardowo będzie kosztować 10 zł miesięcznie. Opłata nie będzie pobierana, jeśli posiadacz ROR-u zapewni w poszczególnych miesiącach po jednorazowym wpływie w wysokości 1500 zł. Z opłaty są bezwarunkowo zwolnione osoby do 26 roku życia. Obsługa karty płatniczej kosztować będzie z kolei 5 zł, ale również można zostać z niej zwolnionym - wystarczy co miesiąc wydawać bezgotówkowo kartą przynajmniej 300 zł.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam