W którym banku można założyć konto na przelew?

2017-08-31 20:31:26

Aktualnie tylko w 6 bankach można założyć konto na przelew – wynika z analizy przeprowadzonej przez Comperia.pl. W tym przypadku mało nie oznacza jednak kiepskiego wyboru. Wśród internetowych rachunków znajdziemy prawdziwe perełki: konta za bezwarunkowe 0 zł.

To, co kiedyś wyło standardem, dziś jest luksusem udostępnianym jedynie przez kilka podmiotów obecnych na polskim rynku finansowym. O czym mowa? O możliwości ekspresowego otwarcia konta osobistego kanałem zdalnym – bez wizyty w oddziale, ale też bez cierpliwego oczekiwania na kuriera z umową do podpisu.

Wszystko przez zmiany, jakie KNF z końcem 2015 roku wprowadziła dla całego sektora bankowego. Na mocy Rekomendacji dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych wykonywanych w internecie bankowe konto można założyć zdalnie (całkowicie on-line) tylko w jedynym przypadku: gdy dla potwierdzenia otwarcia ROR-u (rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego) wykonamy przelew z innego banku, w którym swoje konto bieżące otworzyliśmy standardową metodą, w oddziale.

Niestety skutkiem wdrożenia w życie nowych przepisów kolejne banki zaczęły wycofywać się z oferowania możliwości potwierdzenia zawarcia umowy rachunku osobistego za pomocą przelewu.

Na życzenie naszych czytelników zbadaliśmy, w których bankach usługa ta wciąż jest dostępna. Sama opcja szybkiego i wygodnego otwarcia rachunku bieżącego to jednak za mało. Sprawdziliśmy zatem, które z kont internetowych są bezwarunkowo bezpłatne (bez opłaty miesięcznej za prowadzenie ROR-u). A oto pełna lista banków, w których możesz założyć konto za 0 zł przez internet, za pomocą przelewu weryfikacyjnego:

  • Alior Bank (Konto Internetowe),
  • Bank Zachodni WBK (Konto Jakie Chcę),
  • Idea Bank (Konto Idealne),
  • Raiffeisen Polbank (Wymarzone Konto Osobiste),
  • T-Mobile Usługi Bankowe (Konto Freemium).
Marzena Kazbieruk