EnveloBank już od września 2017

2017-08-24 17:23:00

Już niedługo światło dzienne ujrzy nowy projekt Banku Pocztowego: EnveloBank. Marka ma skupiać przede wszystkim grono młodych klientów Pocztowego, korzystających z elektronicznych kanałów obsługi.

Wprowadzając na rynek nową markę, Bank Pocztowy chce nadążyć za pozostałymi bankami, które w szybkim tempie rozwijają elektroniczne kanały obsługi. Póki co oferta EnveloBanku jest skromna, ale przyzwoicie prezentuje się na tle konkurencji. Bank udostępni bezwarunkowo darmowy rachunek osobisty, choć w przypadku dostępnej do niego karty mogą być już naliczane opłaty. Nowością będzie funkcjonalna aplikacja mobilna, której brak do tej pory stanowił piętę achillesową Banku Pocztowego. Sam system bankowości internetowej został z kolei stworzony w oparciu o technikę RWD, dzięki czemu interfejs użytkownika ma automatycznie dostosowywać się do rozmiaru ekranu urządzenia, na którym z bankowości korzysta klient, by zapewnić wygodę obsługi.

EnveloKonto, które można otworzyć za pomocą przelewu aktywacyjnego lub w placówkach Pocztowego, będzie dostępne bez opłat za prowadzenie. Wydawana do niego karta płatnicza (Visa) ma kosztować 5 zł miesięcznie, choć będzie istniała możliwość zniesienia opłaty. Warunek zwalniający to wykonanie przynajmniej jednej operacji bezgotówkowej kartą i zapewnienie na rachunku wpływów w wysokości min. 1000 zł miesięcznie.

Posiadacze EnveloKonta zyskają opcję bezpłatnych przelewów internetowych, a te natychmiastowe mają kosztować po 5 zł. Co ciekawe, opłata za szybki przelew zlecony w bankowości mobilnej ma być zmniejszona o połowę, wynosząc 2,5 zł.

Darmowe ma być również pobieranie gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Zainteresowani tanimi wypłatami z bankomatów zagranicznych będą z kolei mogli wykupić miesięczny abonament (5 zł/mies.), w ramach którego zyskają możliwość podejmowania pieniędzy poza granicami kraju bez dodatkowych prowizji.

Zachętą dla klientów mobilnych - poza tanimi przelewami natychmiastowymi - ma być jednomiesięczna lokata na 2,5%, dostępna w aplikacji banku. Z kolei z innego bonusu: moneybacku "EnveloBonus za e-zakupy" będą mogli skorzystać wszyscy klienci. Stawką jest zwrot wydatków za przesyłki rejestrowane nadane Pocztą Polską w przypadku zakupów internetowych. Odzyskać można 2 zł od każdej paczki, maksymalnie 200 zł rocznie.

Na razie bank nie będzie udostępniać możliwości skorzystania całkowicie przez Internet z kredytu czy wyrobienia karty kredytowej. Jeszcze przez ponad grubo ponad pół roku klienci nie będą mogli korzystać z BLIK-a. Póki co posiadacze EnveloKonta nie będą mieć dostępu do płatności Android Pay, HCE czy modnej ostatnio autoryzacji za pomocą biometrii

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam