Darmowe konto Active w eurobanku dla klientów Volkswagen Banku? Tylko przez rok

2017-08-22 19:00:01

Volkswagen Bank nie będzie już obsługiwać konsumentów. Dotychczasowym klientom rozsyła wypowiedzenia umów depozytowych. Jednocześnie zachęca ich do przejścia do eurobanku i skorzystania z konta Active. Rachunek ma być darmowy, ale tylko przez rok. Potem opłaty wzrosną. Prześwietliliśmy warunki oferty.

Volkswagen Bank nie będzie już obsługiwać konsumentów. Dotychczasowym klientom rozsyła wypowiedzenia umów depozytowych. Jednocześnie zachęca ich do przejścia do eurobanku i skorzystania z konta Active. Rachunek ma być darmowy, ale tylko przez rok. Potem opłaty wzrosną. Prześwietliliśmy warunki oferty.

Z końcem listopada Volkswagen Bank Polska zamknie wszystkie detaliczne rachunki depozytowe. Bank przechodzi duże zmiany, skutkiem których skupi się na rozwijaniu oferty produktowej jedynie dla przedsiębiorców. Obecni klienci indywidualni mają maksymalnie trzy miesiące na przeniesienie swojego obecnego konta i oszczędności do innego banku. Sam Volkswagen Bank poleca im skorzystanie ze specjalnej oferty eurobanku, przygotowanej przy współpracy obu banków. Zgodnie z informacją, którą możemy przeczytać na stronie VBP, eurobank został wybrany na drodze wnikliwych analiz, w których wzięto pod uwagę zapewnianą jakość obsługi i jakość oferty depozytowej, potwierdzane obecnością w rankingach finansowych.

Koszt konta Active w eurobanku

Klienci VBP, którzy zdecydują się przejść do eurobanku, uzyskają specjalne warunki: konto Active będzie dla nich bezpłatne pierwszy rok. Nie będą oni też w tym czasie ponosić opłaty za kartę debetową. Po upłynięciu 12-miesięcznego okresu promocyjnego zaczną jednak już obowiązywać standardowe koszty obsługi rachunku i wydanej do niego karty. Jeśli do tego czasu bank nie zmieni cennika, miesięczna opata za konto wyniesie 9 zł, ale zwolnione z niej zostaną osoby, które będą zapewniać na rachunek wpływy pieniężne w wysokości min. 1500 zł/mies. lub utrzymają średnie saldo na poziomie 15 000 zł. Karta płatnicza będzie natomiast kosztować miesięcznie 4,90 zł lub 0 zł w przypadku wykonywania nią transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 400 zł/mies.

Lokata na 2,5%

Dodatkowym bonusem przygotowanym przez eurobank dla klientów Volkswagen Banku jest możliwość skorzystania z promocyjnej lokaty na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Maksymalna kwota wpłaty może wynieść 50 000 zł.

Formalności załatwisz przez bankowość internetową

Volkswagen Bank postarał się maksymalnie ułatwić zmianę banku. Wystarczy, że klienci, którzy zechcą przejść do eurobanku, zalogują się do dotychczasowej bankowości elektronicznej VBP i uzupełnią wniosek. Dodatkowo nie będą musieli się martwić o przelewy, które mogą zostać wysłane na ich stare konto - Volkswagen Bank automatycznie będzie przesyłał je na nowe konto danej osoby, otwarte w eurobanku.

Decyzja o zaprzestaniu świadczenia usług depozytowych dla klientów detalicznych jest związana z planowaną fuzją Volkswagen Banku Polska (wcześniej funkcjonującym pod marką Volkswagen Bank direct) z Volkswagen Bank GmbH oraz nadchodzącą zmianą formy prawnej.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam