W ING zawnioskujesz o kredyt hipoteczny przez Internet

2017-02-24 10:26:25

Pożyczanie pieniędzy przez Internet przestaje być domeną firm udzielających szybkich chwilówek. Do zdalnej obsługi klientów - także w zakresie zawierania umów kredytowych - stopniowo przekonują się kolejne banki. Umożliwiają już nie tylko zaciągnięcie kredytu gotówkowego za pośrednictwem bankowości elektronicznej czy specjalnego serwisu transakcyjnego, ale nawet złożenie kompletnego wniosku o kredyt hipoteczny. Tę ostatnią opcję uruchomił właśnie ING Bank Śląski.

ING Bank Śląski jako prekursor umożliwił wnioskowanie o kredyt hipoteczny całkowicie przez Internet. Oczywiście nie obędzie się bez jakiejkolwiek wizyty w oddziale, ale za to wystarczy tylko jedna - by podpisać przygotowaną już umowę kredytową. Wszystkie pozostałe formalności można załatwić on-line.

Wniosek złożysz bez wychodzenia z domu

ING Bank Śląski poczynił zdecydowany krok wprzód na drodze do łatwiejszego i bardziej komfortowego dla klientów wnioskowania o kredyt mieszkaniowy. Proces digitalizacji postępuje obecnie bardzo szybko w niemal wszystkich dziedzinach życia, także w branży finansowej. Możliwość zdalnego procesowania wniosku o kredyt na dom czy mieszkanie to jednak opcja, co do której jeszcze do niedawna nikt się nie spodziewał, że zostanie udostępniona tak szybko.

Pomoc dedykowanego doradcy

ING zapewnia, że wnioskodawca nigdy nie zostaje pozostawiony bez opieki podczas składania wniosku o kredyt przez Internet oraz uzupełniania dokumentacji. Do jego dyspozycji pozostaje dedykowany doradca, który czuwa nad procesem wnioskowania od początku do końca, służąc pomocą telefonicznie, mailowo oraz przez system Moje ING. Wkrótce ING ma umożliwić kontakt z doradcą także poprzez czat.

Do banku tylko na podpisanie umowy

Formularze wraz z załącznikami przesyłane są do banku poprzez bankowość internetową Moje ING albo mailowo. Zdalnie jest również wydawana sama decyzja kredytowa. Po jej uzyskaniu wystarczy udać się do oddziału banku w celu dopełnienia formalności - podpisania wygenerowanej umowy o kredyt hipoteczny.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam