Jak działa moneyback?

2016-12-21 10:24:24

Czy wiesz, że dzięki moneybackowi możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie? Wystarczy skorzystać z licznych programów bankowych, oferujących zwrot za zakupy dokonywane kartą, BLIK-iem lub za inne czynności bankowe.

Rabaty czy promocje sklepowe to nie jedyny sposób na tańsze zakupy. Obniżyć wysokość płaconych rachunków w punktach usługowo-handlowych można także w dodatkowy sposób - biorąc udział w programach typu moneyback. Przystąpienie do akcji jest wyjątkowo proste - zwykle wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej banku czy operatora karty lub uzupełnić go własnoręcznie w oddziale naszego banku. Udział w programie jest zawsze bezpłatny. Nie tracimy nic, a możemy tylko zyskać, oszczędzając na codziennych wydatkach.

Co to jest moneyback?

Moneyback to program, w ramach którego bank decyduje się zwracać klientom część poniesionych wydatków, np. na zakupy w sklepach, jeśli zapłacą za nie kartą. Wysokość premii możliwej do uzyskania jest w góry ustalona w regulaminie programu i wynosi najczęściej do 50 zł miesięcznie. Zanim zdecydujesz się na któryś program, koniecznie przeczytaj warunki zdobywania premii, ponieważ często wprowadzane są limity roczne. Oznacza to, że nawet jeśli miesięcznie możesz uzyskać 50 zł bonusu, to bank mógł określić, że suma bonusów nie może przekroczyć 200 czy 300 zł rocznie.

Na co zwrócić uwagę?

Przystępując do programu moneyback, sprawdź:

  • za jakie płatności przysługują zwroty
  • jakie obowiązują limity kwotowe dla płatności, które należy wykonać, by otrzymać moneyback
  • ile pieniędzy można otrzymać w ramach moneybacku miesięcznie i rocznie (limity maksymalne)
  • jakie dodatkowe warunki należy spełnić, by móc liczyć na premię lub nagrodę
  • ile czasu będzie trwała promocja i jak szybko należy spełnić warunki uczestnictwa

Na bonusy trzeba poczekać

Moneyback nie umożliwia otrzymania błyskawicznego zwrotu części wydanej przed chwilą kwoty na nasze konto. Na premię z tytułu moneybacku trzeba poczekać nawet miesiąc - wszystkoz ależy od tego, w jakim dniu bank rozlicza w ramach programu transakcje dokonane w zamkniętym okresie rozliczeniowym. Przeważnie odbywa się to w połowie kolejnego miesiąca.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam