5 sposobów płacenia przez Internet

2016-09-07 12:36:38

Chcesz uregulować płatność przez Internet? Nie musisz robić tego przelewem zleconym przez bankowość elektroniczną. Zobacz, jakie opcje udostępniają obecnie banki.

Zapłacić przez Internet można nie tylko standardowym przelewem. Nowoczesna technologia umożliwia uregulowanie płatności w inny sposób.

Karta płatnicza

Zamiast logować się do bankowości elektronicznej, możesz zapłacić kartą. Wystarczy podać swoje dane osobowe (imię i nazwisko) oraz dane nadrukowane na karcie (jej numer, kod CVC lub CVV i datę końca ważności).

Pay-by-link

To najchętniej wybierana przez internautów forma płatności. Wystarczy kliknąć na ikonę banku, w którym posiadamy konto i zalogować się danymi, których zawsze używamy do logowania się do bankowości elektronicznej. Naszym oczom ukaże się gotowy, uzupełniony już formularz płatności - wystarczy zatwierdzić płatność SMS-em uwierzytelniającym, jaki otrzymamy od banku.

Blik

Po wybraniu opcji płatności Blik wpisujemy sześciocyfrowy kod, który wyświetli się nam w aplikacji mobilnej naszego banku. Płatności za pomocą Blika udostępniają: Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Alior Bank, Millennium i Getin Bank.

PeoPay

PeoPay to alternatywa Blika, udostępniana przez Bank Pekao. Płatność potwierdzamy przez zeskanowanie kodu QR, który zostanie wyświetlony na ekranie. Następnie należy zaakceptować płatność w aplikacji mobilnej banku.

E-portfel MasterPass

Cyfrowy portfel MasterPass umożliwia podpięcie kart MasterCard. Płacąc e-portfelem, w rezultacie więc tak naprawdę płącimy kartą, z tym że nie musimy włąsnoręcznie przepisywać danych z karty do formularza płatności. Z portfela MasterPass mogą korzystać klienci: Raiffeisen Polbanku, Banku Zachodniego WBK i BGŻ BNP Paribas.

Ilona Maciejuk