Jak nagrywać rozmowy telefoniczne na smartfonie?

2016-01-25 13:23:11

Przez telefon prowadzimy wiele - mniej lub bardziej istotnych - rozmów. Te ważniejsze czasem mielibyśmy ochotę zarejestrować, by potem móc potem odsłuchać lub po prostu mieć dowód na gdy telefonicznie zawrzemy jakąś umowę). Każdemu użytkownikowi telefonu typu smartfon może zdarzyć się sytuacja, że w trakcie rozmowy telefonicznej z inną osobą otrzymuje ona ważne informacje, które chciałaby nagrać w celu ich zapamiętania. W jaki sposób można nagrać na smartfonie rozmowy telefoniczne w trakcie ich prowadzenia?

Pamiętajmy, że zanim nagramy rozmowę telefoniczną prowadzoną przez nas z inną osobą, musimy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty z tym faktem związane. Tematyka nagrywania rozmów telefonicznych to drażliwy temat nie tylko w kontekście technicznym, ale także prawnym. Przed rozpoczęciem nagrywania takiej rozmowy trzeba poprosić rozmówcę o zgodę na nagrywanie lub powiadomić ją o takim zamierzeniu, ale wymóg ten dotyczy tylko przedsiębiorców nagrywających rozmowę w celach biznesowych.

Obecnie większość użytkowników posiada telefony typu smartfon, które mają mnóstwo praktyczny funkcji. Jedną z nich jest dyktafon, pozwalający nagrywać rożne rozmowy, wywiady itp. Aby nagrać rozmowę w trakcie jej prowadzenia, musimy jednak posiadać przystosowaną do tego celu aplikację. Obecnie najczęściej wykorzystywane są:

  • Nagrywanie Rozmów ACR,
  • All Call Recodrer,
  • Rejestrator Rozmów. 

Nagrywanie rozmów ACR

Nagrywanie Rozmów ACR to aplikacja, która pozwala użytkownikowi na ręczne uruchomienie nagrania, dodatkowo posiada także funkcję automatycznego nagrywania. W tej aplikacji możemy ustawić, czy chcemy rejestrować wszystkie rozmowy, czy tylko przychodzące i wychodzące lub tylko prowadzone z wybranymi numerami. Dodatkowo możemy także ustalić numery telefonów, z którymi nie chcemy nagrywać połączeń. Długość nagrań jest nielimitowana, zależy tylko od ilości wolnego miejsca w pamięci telefonu. Nagrane pliki zapisywane są w następujących formatach: 3GP, AMR, MP4, MP4-HQ, OGG, WAV lub FLAC. Każde nagranie zapisane za pomocą tej aplikacji może być zabezpieczone ustalonym przez nas hasłem. Dodatkowo zapisane pliki mogą być przesyłane bezpośrednio z aplikacji do Dropboxa i Google Drive.

All Call Recodrer

Aplikacja All Call Recorder posiada mniej konfiguracji niż Nagrywanie Rozmów ACR. W tej aplikacji mamy tylko możliwość włączenia rejestrowania połączeń, a także określenia terminu ich usunięcia z pamięci telefonu. W przypadku aplikacji All Call Recodrer, włączając funkcję rejestrowania, uruchamiamy nagrywanie wszystkich połączeń przychodzących i wychodzących. Aplikacja ta obsługuje wyłącznie format 3GP i nie umożliwia zmiany domyślnego formatu pliku. Nagrane rozmowy możemy odsłuchiwać z poziomu wbudowanego odtwarzacza.

Rejestrator Rozmów

Aplikacja Rejestrator Rozmów ma dość szerokie możliwości konfiguracyjne. Podobnie jak w aplikacji Nagrywanie Rozmów ACR, nagrywanie za pomocą Rejestratora może być włączane automatycznie lub ręcznie. Możemy także wybrać, które rozmowy chcemy nagrywać. Nagrana za pomocą tej aplikacji rozmowa jest zapisywana w Skrzynce Odbiorczej telefonu. Pliki mogą być zapisywane w formacie 3GP, AMR albo WAV, ich długość nie jest limitowana i zależy od ilości wolnego miejsca w pamięci smartfona.

Arkadiusz Wojciechowski

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam