Jak aktywować kartę w eurobanku?

2015-12-10 14:27:09

Zawnioskowałeś o kartę do konta w eurobanku? Zanim jej użyjesz, trzeba ją aktywować. Sprawdź, jak to zrobić.

Eurobank do kont osobistych wydaje dwa rodzaje kart debetowych: MasterCard Debit i Visa Electron. Oprócz tego klienci banku mogą także dokonywać płatności zbliżeniowych kartą w telefonie MasterCard Debit NFC.

Aktywacja karty do konta w eurobanku

Aktywacji karty personalizowanej może dokonać wyłącznie użytkownik karty. Kartę można aktywować:

  • telefonicznie, dzwoniąc do Centrum Obsługi Klienta na numer (+48) 71 799 11 11
  • w serwisie eurobank online,
  • poprzez aplikację mobliną eurobanku,
  • osobiście w dowolnej placówce banku.

Sprawdź też: Czy przechowywanie karty zbliżeniowej blisko telefonu spowoduje jej uszkodzenie?

Karta niespersonalizowana jest aktywna już w momencie wydania. W związku z tym nie wymaga dodatkowej aktywacji przez klienta.

Jak otrzymać kartę płatniczą?

By otrzymać kartę debetową do konta w eurobanku, wystarczy udać się do najbliższej placówki banku wraz z dokumentem tożsamości i złożyć wniosek o kartę. W przypadku, gdy wnioskujemy o kartę niespersonalizowaną, możemy otrzymać ją od razu w oddziale. Po podpisaniu umowy pracownik banku wręczy nam ją wraz z kopertą zawierającą poufny numer PIN. Gdy chcemy mieć kartę spersonalizowaną, wtedy ta zostanie nam dostarczona pocztą w przeciągu 2 tygodni. Kod PIN, w zależności od zamówienia, otrzymamy osobną przesyłką pocztową lub poprzez wiadomość SMS.

Jeśli nie posiadamy jeszcze konta osobistego w eurobanku, możemy zamówić kartę MasterCard Debit lub Visa Electron w momencie składania wniosku o konto. Rachunek w eurobanku możemy otworzyć poprzez złożenie wniosku online lub podczas wizyty w placówce banku.

5% zwrotu za zakupy

Karta MasterCard Debit to nowoczesna karta debetowa z możliwością dokonywania transakcji zbliżeniowych, dzięki technologii MasterCard PayPass. Posiadacz tej karty ma prawo do 5% zwrotu za płatności kartą wydanych na rozrywkę, sport i rekreację dla uczestników Programu "Rodzina i Przyjaciele". Karta umożliwia dokonywanie płatności i wypłatę gotówki na całym świecie w punktach oznaczonych logo MasterCard.

Sprawdź też: Czy płatności zbliżeniowe PayPass są bezpieczne?

Karta Visa Electron to klasyczna karta debetowa bez funkcji płatności zbliżeniowych. Posiadacz tej karty ma prawo do 5% zwrotu za płatności kartą na rozrywkę, sport i rekreację dla uczestników Programu "Rodzina i Przyjaciele". Kartą Visa Electron możemy dokonywać płatności i wypłat gotówki na całym świecie w punktach oznaczonych logo Visa.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam