Koszt ubezpieczenia OC skutera w 2016 roku

2016-01-21 10:28:15

Zakup OC dla skutera jest ustawowym obowiązkiem jego posiadacza - właściciele jednośladów bez ważnej polisy będą musieli zapłacić karę. A gdzie najkorzystniej ubezpieczyć taki pojazd? Comperia.pl postanowiła przeszukać oferty dostępne na rynku i przedstawić te najbardziej opłacalne. Poznaj koszty ubezpieczenia OC skutera w 2016 roku.

Wykupienie ubezpieczenia OC pojazdu nie jest jedynie obowiązkiem posiadaczy samochodów osobowych czy ciężarówek, muszą je również nabyć posiadacze jednośladów. Sprawdziliśmy, jaki koszt poniesie posiadacz skutera Romet Maxi 125 R.

Sprawdź też: Ile kosztują tablice rejestracyjne dla skutera?

Ubezpieczenie dla skutera Romet Maxi 125 R

Zakładamy, że Romet Maxi 125 R wyprodukowany został w roku 2015, ale nie był do tej pory użytkowany. Pojemność jego silnika to 125 m3, a moc 9 KM generowana jest przez czterosuwowy silnik. Skuter zakupiony został na użytek własny osoby fizycznej. Nie był sprowadzany z zagranicy. Parkowany będzie w garażu indywidualnym. Posiadacz zamieszkuje województwo lubelskie (czynnik ten został podany, ponieważ ma spory wpływ na cenę ubezpieczenia). Pojazd kupić można za 6 399 zł.

Gothaer: 650 zł rocznie

Jedną z interesujących ofert przedstawia Gothaer. Składka OC wynosi 650 zł rocznie. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na dwie raty. Suma ubezpieczenia jest ograniczona ustawą i wynosi 5 000 000 € w przypadku szkody na osobie oraz 1 000 000 € w przypadku szkody w mieniu. Oferowany pakiet zawiera: obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenie auto assistance podstawowy.

Sprawdź też: Kredyt na skuter - ile będzie kosztować?

Ergo Hestia: 812 zł rocznie

Ergo Hestia oferuje ubezpieczenie w cenie 812 zł za rok - płatność tę również można rozłożyć na dwie raty. Suma ubezpieczenia jest taka sama jak w powyżej opisywanej ofercie (5 000 000 € w przypadku szkody na osobie oraz 1 000 000 € w przypadku szkody w mieniu). Pakiet zawiera jedynie obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Istnieje możliwość dokupienia NNW już od 33 zł.

Porównuj - zaoszczędzisz na OC

Jak widać, cena OC dla posiadacza skutera może różnić się znacznie w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego nawet kilkaset złotych, niezależnie od miejsca rejestracji pojazdu. Warto więc porównywać ceny oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, zwłaszcza że kwota 600 zł czy 800 zł rocznie jest znacząca w stosunku do ceny zakupu pojazdu (6 399 zł).

Żaneta Pilarska