Jak działa karta studencka ISIC?

2015-11-24 14:21:42

Karta ISIC to legitymacja studencka, uprawniająca do wielu zniżek. Karta jest honorowana w ponad 100 krajach, przydaje się m.in. w podróży do USA, Kanady i Australii. Przekonaj się, dlaczego warto mieć ISIC w portfelu, na jakiej zasadzie ta karta działa i ile kosztuje.

Kartę ISIC (International Student Identity Card) może wyrobić student studiów dziennych, wieczorowych i zaocznych, a także uczeń szkoły średniej i gimnazjum mający więcej niż 12 lat. Jej posiadacz zyskuje prawo do rabatów w kilkudziesięciu tysiącach miejsc na całym świecie. Tylko w Polsce aż 5000 punktów honoruje ten dokument, udzielając jego właścicielowi rabatów do 50%. Student posiadający w kieszeni LISIC oszczędza na transporcie, płacąc za miejsce w hotelu, w restauracjach, pubach, ośrodkach kultury, a także sklepach i punktach usługowych.

Karta ISIC a ubezpieczenie

Karta ISIC zapewnia także ubezpieczenie w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków za granicą - do 20 000 zł - oraz kosztów leczenia podczas każdej podróży zagranicznej - do 60 000 euro.

Sprawdź też: Studencie, wyrobiłeś już kartę Euro26?

Dodatkowo student ma możliwość ubezpieczenia się także w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie RP, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz w zakresie ekstremalnego i wyczynowego uprawiania sportu.

Ile kosztuje karta ISIC?

Cena karty ISIC bez ubezpieczenia wynosi 24 zł. Można jednak wybrać opcję karty z ubezpieczeniem - wówczas cena karty będzie wynosić:

  • 59 zł - z ubezpieczeniem NNW w Polsce,
  • 79 zł - z ubezpieczeniem NNW + KL (koszty leczenia) za granicą (oprócz USA, Kanady, Australii i Japonii).

Wybierając inną wersję ubezpieczenia można nabyć także:

  • NNW na terytorium RP – dopłata 25 zł do ceny karty,
  • NNW + OC w życiu prywatnym + OC podczas uprawiania sportów ekstremalnych w Polsce – dopłata 55 zł do ceny karty,
  • ubezpieczenie na terenie USA, Kanady, Australii i Japonii – dopłata 90 zł do ceny karty,
  • ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego – dopłata 15 zł do ceny karty.

Sprawdź też: Kredyt dla studenta na prawo jazdy

Karta ważna jest maksymalnie 16 miesięcy. Do wyrobienia karty ISIC potrzebna jest ważna legitymacja szkolna lub studencka i jedno zdjęcie.

Jak zamówić kartę ISIC?

Kartę ISIC można wykupić prze Internet. W tym celu należy przygotować zdjęcie formatu legitymacyjnego oraz skan swojej legitymacji szkolnej lub studenckiej. Następnie musimy wypełnić wniosek on-line. Po wysłaniu wniosku otrzymujemy na swój adres mailowy potwierdzenie założenia zamówienia wraz z numerem konta i kwotą do zapłaty. Po trzech dniach roboczych od potwierdzenia wpłaty, karta zostaje wysłana na adres wskazany w zamówieniu. W przypadku, gdy kupujemy kartę ISIC z ubezpieczeniem, wtedy wraz z legitymacją otrzymamy także świadectwo ubezpieczeniowe – potwierdzające zakres wykupionego ubezpieczenia.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam