Telewizja bez abonamentu - jak i za ile można oglądać TV na kartę

2015-10-20 17:11:50

Telewizja na kartę daje możliwość oglądania płatnych kanałów telewizji cyfrowej w rozsądnej cenie - i to bez konieczności podpisywania umowy abonamentowej z operatorem. Tego typu usługa działa podobnie jak telefon na kartę.

Telewizja na Kartę NC+ to oferta telewizji satelitarnej bez umowy. Aby z niej skorzystać, musimy mieć możliwość podłączenia dekodera do anteny satelitarnej.

Jak odbierać telewizję na kartę?

W ofercie Telewizji na Kartę NC+ mamy możliwość nabycia dekodera ADB 5800SX z dyskiem 250 GB wraz z kartą startową na 1 miesiąc. Dekoder ten to znany i ceniony nBOX Recorder z platformy satelitarnej N. Jest to dekoder dwugłowicowy z wbudowanym dyskiem o pojemności 250 GB. Urządzenie to ma bardzo przejrzyste menu, wyświetlacz alfanumeryczny oraz pilot w komplecie. Dekoder w ofercie NC+ można kupić w cenie 177 zł. 

Do odbioru oferty telewizji na kartę NC+, oprócz dekodera, potrzebujemy także anteny satelitarnej wraz z konwerterem. Dodatkowo telewizję na kartę możemy odbierać za pomocą Modułu nCAM HD lub telewizora Samsung z wbudowanym tunerem satelitarnym wraz z modułem nCam HD.

Gdy już zaopatrzymy się w dekoder i starter, należy aktywować usługę telewizji na kartę. W tym celu należy wylać SMS z numerem swojej karty na numer (+48) 725 72 72 72.

Elastyczna oferta telewizji na doładowanie

W ramach oferty Telewizja HD na kartę w NC+ otrzymujemy 1 miesiąc na start, tzn. ponad 130 kanałów (46 HD, w tym pełna oferta CANAL+). Po miesiącu klient sam decyduje i wybiera:

  • ofertę bez umowy i doładowania od 19,90 zł miesięcznie za ponad 50 kanałów,
  • dedykowane oferty z umową od 29,90 zł miesięcznie.

 Zakupiony dekoder HD pozostaje własnością klienta.

Opłaty w telewizji na kartę

W przypadku, gdy zdecydujemy się na telewizję na kartę, najniższa miesięczna opłata w NC+ wynosi 19,90 zł, jeśli opłacimy 3 miesiące z góry. Gdy zdecydujemy się opłacić tylko jeden miesiąc z góry, kwota doładowania będzie wynosiła 24,90 zł. Oferta kanałów w telewizji na kartę nie jest tak duża, jak w przypadku umowy. Przy opłacie z góry za trzy miesiące za 19,90 zł możemy oglądać popularne kanały takie jak Eurosport HD 1 i 2, Discovery, TVN Turbo, Kino Polska, TVN 24 czy TVP Sport.

Telewizja na kartę to dobra alternatywa dla tych wszystkich widzów, dla których oferta telewizji naziemnej jest zbyt skromna, a nie chcą wiązać się wieloletnią umową z żadną platformą cyfrową.

Arkadiusz Wojciechowski