Ranking najwyższej oprocentowanych kont oszczędnościowych dla dzieci

2015-10-15 10:45:33

Umiejętność oszczędzania przydaje się w życiu. Wie to prawie każdy dorosły i warto tę wiedzę zaszczepiać dzieciom - już od najmłodszych lat. W tym celu coraz więcej rodziców postanawia założyć swoim pociechom konta oszczędnościowe, a coraz więcej banków w odpowiedzi na to zapotrzebowanie wprowadza do swoich ofert specjalne produkty oszczędnościowe dla najmłodszych. Sprawdź ranking najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych dla juniorów.

Produkty bankowe dla najmłodszych stają się coraz popularniejsze. Postanowiliśmy sprawdzić, które banki posiadają w swoich ofertach najwyższej oprocentowane konta oszczędnościowe dla dzieci i czym charakteryzują się poszczególne oferty.

Sprawdź też: Jak nauczyć dziecko bezpiecznego korzystania z karty?

1. Konto Junior w BGŻ Optima: 2,8%

W ramach promocji do 26 listopada b.r. nowe środki zgromadzone na Koncie Junior będą oprocentowane na 2,8% (dla kwot do 100 000 zł). W okresie popromocyjnym oprocentowanie stałe Konta Junior BGŻ Optima wynosi 1,7% w skali roku dla kwoty salda poniżej 150 000 zł, 2% w skali roku dla kwoty salda od co najmniej 150 000 zł, a oprocentowanie standardowe zmienne to 1,5% w skali roku. Bank nie nalicza opłat za prowadzenie konta oraz przelewy na rachunek powiązany i wszystkie rachunki prowadzone w BGŻ Optima. Ponadto klient może wpłacać i wypłacać środki w dowolnej chwili, bez utraty naliczonych odsetek

2. Otwarte Konto Oszczędnościowe dla Juniora w ING Banku Śląskim: 2,5%

Konto w ING Banku Śląskim oprocentowane jest na 2,5% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące od otwarcia (w ramach oferty specjalnej Bonus na Start), następnie obowiązuje oprocentowanie standardowe (dla kwot poniżej 100 000 zł – 1,00%, natomiast od 100 000 zł - 1,05%). Otwarcie rachunku jest darmowe. Konto można zasilać w dowolnym momencie. Dziecko od 13 roku życia może samo zarządzać pieniędzmi przez Internet i telefon, jednak wypłaty z jego konta są limitowane.

3. Pierwsze Konto Oszczędnościowe w PKO BP:2%

Oprocentowanie środków na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym w PKO Banku Polskim wynosi 2% do kwoty 10 000 zł oraz 1,60% dla nadwyżek. Dodatkowo za systematyczne wpłaty i brak wypłat klientowi przysługuje bonus w wysokości podwyższenia oprocentowania o 0,5 p.p. Należy również dodać, że za wszystkie przelewy dokonywane przez Internet na PKO Konto Dziecka i PKO Konto Pierwsze oraz za przelewy wewnętrzne realizowane przez iPKO i IKO na Pierwsze Konto Oszczędnościowe nie są pobierane opłaty. Również za prowadzenie rachunku bank nie pobiera opłat.

Sprawdź też: Jak wychować oszczędne dziecko?

4. Mój Skarb w Banku Pekao: 1,5%

Zmienne oprocentowanie rachunku Mój Skarb w Banku Pekao wynosi 1,5% w skali roku, niezależnie od zgromadzonej kwoty. Bank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta. Wpłaty mogą być dokonywane w dowolnej wysokości gotówką lub przelewem, a zgromadzone środki można przekazywać bez utraty odsetek na dowolny, wskazany rachunek bankowy.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam